10 / Червень, 2022

8 червня парламентський Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув підготовлений до другого читання проєкт Закону «Про управління відходами» №2207-1-д.
 Позицію Асоціації міст України на засіданні Комітету представляв експерт Аналітичного центру Олег Гарник.
Законопроєкт №2207-1-д є рамковим для всієї галузі поводження з відходами, але при цьому він пропонує чітку систему поводження з побутовими відходами. Зокрема, документ:
  • визначає вимоги щодо впровадження роздільного збирання побутових відходів та їх рециклінгу;
  • передбачає чіткі вимоги до якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати за таку послугу;
  • пропонує обов’язкове створення у територіальних громадах з чисельністю понад 500 тисяч жителів такого суб’єкта у сфері поводження з відходами як адміністратор послуги з управління побутовими відходами, що буде забезпечувати функціонування відповідної системи управління побутовими відходами (у менших за чисельністю громадах такий суб’єкт може створюватися на розсуд органів місцевого самоврядування).
Розуміючи необхідність перезавантаження законодавства у сфері поводження з відходами, Асоціація міст України приймала активну участь у розробці цього законопроєкту та його доопрацюванні, подавала узгоджені з органами місцевого самоврядування та комунальними підприємствами пропозиції і зауваження. АМУ надіслала Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування лист на підтримку підготовленої до другого ситання редакції законопроєкту «Про управління відходами» №2207-1-д.
За результатами засідання Комітету, у якому взяли участь понад 70 народних депутатів України, представників профільних міністерств, експертного середовища, законопроєкт 2207-1-д був підтриманий. Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендував Верховній Раді України прийняти його у другому читанні та в цілому як Закон.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)