18 / Вересень, 2020

17 вересня Верховна Рада України відправила на доопрацювання Урядовий законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів" №3651, який покликаний регламентувати процес реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій у зв’язку із затвердженням територій територіальних громад Кабінетом Міністрів України та зміною адміністративно-територіального устрою України на районному рівні. 

Варто відзначити, що питання правового регулювання процесу реорганізації органів виконавчої влади і місцевого самоврядування та регламентації багатьох процесів, пов’язаних із забезпеченням правонаступництва у діяльності даних органів, передачі та перерозподілу майна територіальних громад, безперервного фінансування комунальних закладів не врегульовані чинним законодавстом України. Тому, з огляду на зміни в адміністративно-територіальному устрої України, це питання є вкрай важливим і його врегулювання необхідно завершити до проведення місцевих вибрів 25 жовтня 2020 року. 
Асоціація міст України підтримує необхідність найшвидшого врегулювання вищезазначених питань. Проте звертає увагу на неналежний рівень залученості до розробки та обговорення законопроєкту зацікавлених осіб, зокрема органів місцевого самоврядування та їх асоціацій. Як наслідок, законопроєкт №3651 містить численні неузгодженості та помилки.  АМУ зверталася до Міністерства розвитку громад та територій України та до профільного Комітету Верховної Ради України і наголошувала, що текст проєкту Закону потребує ґрунтовного і системного доопрацювання.
Асоціація міст України наголошує,  з метою уникнути зволікання з подальшими кроками впровадження реформи децентралізації, будь-які законопроєкти, які стосоуються місцевого самоврядування, потребують не тільки реального (а не формального) залучення органів місцевого самворядування до їх обговорення, а і до їх розробки. Зокрема, це стосується і процесу розроблення нових редакцій проектів законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації", до яких АМУ висловила низку зауважень ще на стадії розроблення концепції цих законопроєктів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)