02 / Лютий, 2024

Міжмуніципальне співробітництво за принципом «equal to equal» як на загальнодержавному, так і міжнародному рівні, це дієвий інструмент, що сприяє вирішенню надскладних питань у громадах. Одним із прикладів є навчання представників ОМС за програмою «Місцеве самоврядування» Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), участь у якій за поданням та сприянням Асоціації міст України наприкінці минулого року взяла представниця Луцької міської ради, начальниця управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Анна Вінцюк.

Серед численних кращих практик міського і регіонального розвитку, соціального захисту та захисту навколишнього середовища Японії, з якими ознайомились представники України, Молдови, Непалу, Філіппін, Замбії, Гани, В’єтнаму, Куби, Сьєрра-Леоне та Південного Судану:

  • міжнародний багатосекторальний обмін досвідом під час  післявоєнного відновлення Японії, в т.ч. щодо залучення інвестицій;
  • реконверсія територій у рамках відбудови муніципалітетів;
  • створення ергономічних просторів таких як Центр громади, в якому розміщується школа, дитсадок, бібліотека, комплекс для літніх людей, добровільна пожежна бригада і Центр протидії стихійним лихам;
  • випуск муніципальних облігацій для збору коштів на будівництво соціально важливих об’єктів;
  • надання фінансових субсидій малому і середньому бізнесу на розвиток підприємств;
  • розбудова автоматизованої системи доставки сміття від домогосподарств до сміттєспалювальних заводів;
  • широке комплексне використання надземного і підземних просторів, зокрема, будівництво багаторівневих автобанів та автоматизованих паркінгів.

Досвід муніципалітетів України у впровадженні та використанні системи електронних закупівель PROZZORO, онлайн-послуг в мобільному застосунку «Дія» та інших цифрових рішень сучасного електронного врядування є не менш цікавим для міжнародних партнерів.    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)