Особливості формування місцевих бюджетів на 2020 рік обговорили учасники Кіровоградської регіональної платформи

24 / Жовтень, 2019
24 жовтня у Кіровоградському регіональному відділені Асоціацій міст України відбулось засідання регіональної платформи. Тема: «Особливості формування місцевих бюджетів на 2020 рік. Бюджетний кодекс України». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь: голови міст і ОТГ, представники виконавчої влади Кіровоградської області, консультанти проекту ПУЛЬС та представники ЗМІ. До обговорення долучились Ігор Мурдій та Олег Воронько, народні депутати України, які представляють Кіровоградську область у Верховній Раді України IX скликання.
Відкриваючи засідання Степан Цапюк, міський голова Олександрії. Він зазначив, що на прикладі свого міста переконався - у 2018 році склалась негативна тенденція, коли держава недофінансовує делеговані органам місцевого самоврядування повноваження. «Ми, звісно, не можемо припинити фінансування закладів освіти та охорони здоров’я, тому що це наші люди. У 2019 році з міського бюджету всі ці витрати дофінансуємо, але проект бюджету на 2020 рік викликає в нас дуже великі сумніви щодо спроможності міської скарбниці фінансувати делеговані повноваження і забезпечувати життєдіяльність міста. Освітня та медичні субвенції, акцизний податок, фінансування профтехосвіти - все це поточні проблеми, які переходять у наступний рік невирішеними», - зауважив він.
Питання важливості акцизного податку для громад прокоментував Ігор Піньков, Устинівський селищний голова: «Акцизний податок в бюджеті 2019 року становив 5 мільйонів гривень, при цьому стаття видатків на дошкільні заклади аналогічна. Перед нами сьогодні дилема - закрити садок чи переадресувати ці кошти з програм розвитку території».
Народний депутат України Ігор Мурдій, звертаючись до присутніх, запевнив, що Уряд опрацьовує алгоритми компенсацій коштів, що надходили територіям з акцизного податку. «Надходження коштів із пайової участі в місцеві бюджети буде продовжено на 2020 рік, а кошти соціально-економічного розвитку мають почати надходити на території до кінця поточного тижня», - пообіцяв нардеп.
Відзначив важливість спільно відстоювати інтереси області і народний депутат Олег Воронько. Він підкреслив, що комунікація між органами місцевого самоврядування - це важлива складова для відпрацювання законодавчих норм, які в кінцевому результаті мають забезпечувати гідні умови життя мешканців у найменшому українському селі.
В роботи рамках платформи учасники дійшли спільного висновку, що співпраця між парламентарями та представниками громад, а також відпрацювання проблемних аспектів території має стати частиною ефективної роботи над розвитком регіону.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)