О.Слобожан: Збільшення ПДФО на 5% для бюджетів громад – необхідний крок для зміцнення їх фінансової спроможності

24 / Червень, 2021
24 червня у Вінницькому регіональному відділенні Асоціації міст України проходила регіональна платформа з діалогу щодо розвитку місцевого самоврядування на тему «Актуальні питання становлення органів місцевого самоврядування в умовах нового адміністративно-територіального устрою». Захід організований у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: народні депутати України Лариса Білозір, Аліна Загоруйко, Олена Шуляк, Вячеслав Рубльов, Володимир Іванов, Олександр Аліксійчук, Андрій Стріхарський, Дмитро Чорний, заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря,  Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, Немирівський міський голова Віктор Качур, начальник фінансового управління Немирівської міської ради Оксана Троян, голови територіальних громад Вінницької області, експерти та представники ЗМІ.
Також до обговорення у форматі онлайн долучилися голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.
З вітальним словом до учасників платформи звернувся Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він відзначив, що профільний парламентський Комітет вперше за багато років потужно захищає органи місцевого самоврядування на засіданнях інших Комітетів. Однак підтримка громад також дуже важлива. Адже лише спільними зусиллями вдається не допустити ухвалення шкідливих для місцевого самоврядування законопроєктів. Також О.Слобожан наголосив на необхідності збільшення частки ПДФО, яка зараховується до бюджетів громад.
Збільшення ПДФО на 5% для бюджетів громад – це важливий та необхідний крок для зміцнення фінансової спроможності місцевого самоврядування, - підкреслив Олександр Слобожан.
Аліна Загоруйко сказала, що такі заходи як Вінницька регіональна платформа важливі не лише для громад, а і для народних депутатів. Адже це можливість почути місцеве самоврядування і обмінятися досвідом. Децентралізація дала муніципалітетам свободу. А разом з свободою приходить і відповідальність. І громадам слід про це пам’ятати.
Лариса Білозір підкреслила, що реформа розбудови ЦНАП є успішною. До 2023 року згідно з чинним законодавством у кожній громаді з кількістю населення до 10 тис. буде створено ЦНАП. Також Л.Білозір наголосила, що підтримує збільшення ПДФО для місцевих бюджетів, а також зміну принципу його зарахування.
Андрій Клочко зауважив, що завдяки підтримці громад та активному діалогу парламент ухвалив закони, які дозволили завершити процес об’єднання територіальних громад, провести адмінтерреформу, прийняти постанову про створення та ліквідацію районів. Наразі на розгляді у Верховній Раді України знаходяться законопроєкти, якими закладається фінансова основа діяльності громад.
Віталій Безгін сказав, у разі ухвалення шкідливих для місцевого самоврядування законопроєктів у першому читанні, боротьба продовжує тривати. Для цього важлива консолідація зусиль. Важливо зберегти існуючі джерела надходжень до місцевих бюджетів.
Олена Шуляк розповіла учасникам регіональної платформи про стан реформування містобудівельної сфери та наголосилак на необхідності надати можливості для розвитку будівництва, забезпечення доступного і якісного житла, досягнення прозорості та врегульованої роботи для бізнесу в цій сфері.
Іван Лукеря розповів про державну стратегію регіонального розвитку. Він наголосив, що у Мінрегіона в пріоритеті усі громади України – від найменшої до найбільшої. Міністерство зацікавлене у фінансовому зростанні громад, а тому підтримує збільшення зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.
Вячеслав Рубльов наголосив, що на сьогоднішній день для громад є важливими питання ДФРР, адже без підтримки держави громадам важко буде розвиватися. Також він підтримує збільшення ПДФО на 5%. Але таке збільшення має здійснюватися не за рахунок бюджетів обласних рад, а за рахунок держбюджету.
Андрій Стріхарський підкреслив, що завдяки законотворчій роботі можна вибудувати економічно розвинене місцеве самоврядування. Тому підготовка і ухвалення законопроєктів, які забезпечать фінансову стабільність місцевого самоврядування – головна задача народних депутатів.
Сергій Борзов зауважив, що децентралізація – це історична подія. Обласна державна адміністрація плідно співпрацює з громадами, адже лише у співпраці можна досягти результатів.
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)