18 / Березень, 2021
18 березня Асоціація міст України в рамках Проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), за підтримки Міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo 2021 провела круглий стіл «Реформа державного архітектурно-будівельного контролю: роль та місце муніципальної влади».
 
Захід організовано згідно рекомендацій МОЗ щодо дотримання заходів протиепідеміологічної безпеки, зокрема соціальної дистанції між учасниками.
 
Асоціацію міст України на заході представляли: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, директор Центру впровадження децетралізаційної реформи Володимир Мягкоход, експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Людмила Даменцова.
Учасники - Голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський, народні депутати України Олег ДундаАндрій Стріхарський, Олена Шуляк.
Відкрив захід та привітав учасників Олександр Слобожан. Він зазначив, що АМУ організувала таке обговорення, адже містобудівна реформа вплине на усіх громадян: і тих, хто займається будівельним бізнесом, і тих, хто працює в муніципалітетах, парламенті чи міністерствах. Також він зауважив, що Асоціація міст України провела опитування серед представників муніципалітетів щодо цієї реформи та підкреслив, що пропозиції до концепції реформування подавали і невеликі громади.
Наразі існує міф, що реформа державного архітектурно-будівельного контролю торкатиметься тільки великих муніципалітетів. АМУ вважає, що це питання залежатиме від спроможності громад. Тож важливо, щоб  парламент і міністерства почули думку місцевого самоврядування щодо цієї реформи, - наголосив О.Слобожан.
Також він додав, що результати круглого столу ляжуть в основу резолюції, яка буде направлена до Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування для подальшого опрацювання.
Під час заходу були презентовані та обговорені законодавчі ініціативи щодо питань архітектурно-будівельного контролю, а також розглянуті перспективи реформи та її узгодження з децентралізаційною реформою.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)