О.Слобожан: В Україні 35-50% пасажирів - пільговики, міста не можуть самостійно покрити ці витрати

03 / Червень, 2021
1 червня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у програмі «Drive Time», що виходить на «Громадському радіо».
Головна тема обговорення – зростання ціни на проїзд у громадському транспорті в українських містах.
Олександр Слобожан наголосив, що Асоціація міст України щорічно звертається до Уряду при поданні державного бюджету на наступний рік із проханням передбачити відповідні кошти. Незалежно від того, чи є в Бюджетному Кодексі це, чи є в законі «Про державний бюджет», але кожному громадянину гарантовані його конституційні права. О.Слобожан підкреслив, що на рік має бути передбачено щонайменше 6 млрд грн на компенсацію пільгового проїзду в громадському транспорті.
Відповідно, цього року, коли ситуація стала критичною, тому що в період пандемії громадський транспорт не працював, надходжень у місцеві бюджети взагалі не було, були понесені значні витрати. Тому було прийняте одностайне рішення містами України про те, що Уряд має компенсувати ці витрати, бо інакше ситуація катастрофічна: надання транспортних послуг зупиниться взагалі, або буде вимушене підвищення тарифів.
Частка пільговиків є різною в кожному населеному пункті. Вона може складати від 35% до 50% від загального пасажиропотоку. Найбільшу категорію пільговиків складають пенсіонери. На одного працюючого в Україні є 4 пенсіонери. Це статистика Мінекономіки та Держстату, - сказав О.Слобожан
Виконавчий директор АМУ відзначив, що щорічно підіймається вартість ціни на електроенергію. Міста отримують рахунки з підвищеною вартістю, а це лягає в обсяг тарифу на перевезення громадським електротранспортом. Уряд нещодавно також скасував пільговий нічний тариф на електороенергію для населених пунктів, яка використовувалася для вуличного освітлення. За рахунок цього міста могли економити кошти, відправляючи їх на дотування громадського електротранспорту.
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)