13 / Березень, 2019
13 березня Чернігівську область з робочим візитом відвідали представник Дерджепартаменту США Джим Куліковські та представники USAID.
В рамках робочого візиту відбулася зустріч Виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана з делегацією США у Козелецькій об’єднаній територіальній громаді. Також участь у заході взяли куратор Проекту ПУЛЬС Віктор Рачкевич, голова Козелецької селищної ради Олена Дмитренко та консультанти Чернігівського регіонального відділення АМУ.
Під час візиту, метою якого було ознайомлення з результатами реформи місцевого самоврядування, О.Дмитренко розповіла як громада об’єднувалася і які труднощі мала на етапі формування. Також вона акцентувала увагу на плідній співпраці з консультантами Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ, які допомагали у створенні ОТГ та підтримують громаду у всіх питання розвитку. Голова громади зазначила, що на етапі становлення ОТГ консультанти ПУЛЬС надавали роз'яснення у сфері фінанасово-економічної діяльності, а також щодо функціонування мережі бюджетних установ.
![](/sites/default/files/53769886_2306110473046258_3652296036531044352_o.jpg)
![](/sites/default/files/53733304_2306110529712919_1140308736141688832_o.jpg)
О. Дмитренко повідомила, що після об’єднання бюджет ОТГ збільшився, завдяки чому громада змогла реалізувати важливі соціальні та інфраструктурні проекти. Учасники робочого візиту відвідали Дошкільний навчальний заклад № 1, у якому за рахунок власних коштів громади відкрито дві додаткові групи, а також встановлено твердопаливний котел, що дозволяє економити кошти громади. Також делегація побачила результати реконструкції вуличного освітлення, покращення благоустрою вулиць та налагоджену систему вуличного відеоспостереження.
![](/sites/default/files/53832781_2306110889712883_6447727465941958656_o.jpg)
![](/sites/default/files/53766488_2306110656379573_2470678446670348288_o.jpg)