О.Слобожан: Співпраця АМУ з Координаційним центром з надання правової допомоги сприятиме доступу громад до якісних юридичних послуг

22 / Вересень, 2020
22 вересня відбулася церемонія підписання Меморандуму про співробітництво між Асоціацією міст України та Координаційним центром з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України. Документ підписали Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Співробітництво між АМУ та Координаційним центром з надання правової допомоги встановлюється з метою консолідації зусиль, спрямованих на реалізацію та захист прав і свобод людини та громадянина, зокрема в частині захисту прав та інтересів територіальних громад.
Олександр Слобожан наголосив, що на сьогодні АМУ об’єднує 909 муніципалітетів, в яких проживає 85% населення України. Він нагадав, що одним із статутних завдань Асоціації є правовий захист членів територіальних громад. Адже не всі громади-члени АМУ мають потужні юридичні служби, що спроможні надавати якісну правову допомогу.
Для Асоціації міст України підписання Меморандуму - це, в першу чергу, доступ до можливостей в контексті професійних, інституційних, вже напрацьованих кращих практик. Оскільки можна взяти успішний досвід громади, успішний правовий кейс і за допомогою мережі АМУ (яка має 24 регіональні відділення) реплікувати його, - підкреслив О.Слобожан.
Також Виконавчий директор АМУ підкреслив, що існують проблеми правової, юридичної практики, які неможливо вирішити ані наданням роз’яснень/консультацій, ані супроводом у судовому порядку. Такі проблеми вимагають змін до законодавства. В АМУ діє Аналітичний центр, і завдяки співпраці з Координаційним центром правової допомоги такі проблеми можна буде визначити та за необхідності ініціювати процес змін до законодавства.
Олександр Баранов, зокрема, зазначив, що не треба залишати без уваги напрям правопросвітництва, адже саме завдяки спільній роботі АМУ та Координаційного центру можна буде вивести правове просвітництво на новий рівень та поступово підвищувати правові знання громадян - жителів громад.
В рамках Меморандуму АМУ та Координаційний центр з надання правової допомоги сприятимуть організації та проведенню заходів, реалізації завдань та проєктів, обміну інформацією. Також Сторони будуть влаштовувати спільні заходи з реалізації ініціатив, спрямованих на забезпечення спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги; проводити спільні комунікативні, правопросвітницькі заходи щодо підвищення рівня правової поінформованості громад; опрацьовувати матеріали щодо посилення правової свідомості громад.
Меморандум (завантажити)
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)