24 / Листопад, 2020
24 листопада відбулася презентація результатів соціального проєкту щодо надання психологічної підтримки жінкам в умовах економічної кризи через COVID-19.
Організатор: ГО «Рада Жіночих Ініціатив».
Учасники: Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза (он-лайн), директор проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) Олександр Кучеренко, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, голова «Ради Жіночих Ініціатив» Ольга Неманежина, тренер/ психолог/ коуч Єгор Йордек, учасниця проєкту, директор Бердянського районного центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Пєйчева, учасниця проєкту, голова ГО «Паросток» Ірина Саранча, заступниця директора Програми двосторонньої співпраці з Україною при Посольстві Канади Бронвін Круден.
Модератор - президентка «Європейської асамблеї жінок-депутаток» Анастасія Попсуй.
Під час презентації учасники обговорили соціальні інструменти, які впроваджуються різними організаціями для допомоги жінкам у складних життєвих ситуаціях, викликаних пандемією та економічною кризою.
О.Слобожан відзначив, що для Асоціації міст України питання рівних можливостей та розширення участі жінок у місцевому самоврядуванні та місцевому розвитку є пріоритетним. Адже зрозуміло, що рівноправне представництво забезпечує прийняття обґрунтованих рішень, справедливий розподіл ресурсів і можливостей, підвищення якості життя всієї громади.
Збільшувати мотивацію жінок до участі в житті громади покликаний конкурс Гендерних ініціатив, в рамках якого Асоціація міст України відбирає найкращі проєкти, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку. Ми проводимо цей конкурс уже чотири роки поспіль в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджує Федерація Канадських муніципалітетів (ФКМ) за підтримки МЗС Канади. Саме як переможець конкурсу АМУ отримав підтримку проєкт психологічної підтримки жінок в умовах економічної кризи через COVID-19, - зауважив О.Слобожан
Також Виконавчий директор АМУ сказав, що Асоціація міст України провела широкомасштабне опитування представників міських, селищних та сільських рад-членів АМУ з гендерної політики. Дослідження було проведено до місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня, щоб після їх проведення подивитися, наскільки якісно змінилася ця ситуація. Так, за підсумками місцевих виборів серед близько 900 громад-членів АМУ у 118 громадах обрано мерами жінок.
Нагадаємо, 2 жовтня Асоціація міст України провела в Українському кризовому медіа-центрі презентацію результатів опитування представників міських, селищних та сільських рад-членів АМУ з гендерної політики.