О.Слобожан на засіданні Уряду: Розподіл державної дотації для місцевих бюджетів на освіту та медицину має бути справедливим

16 / Січень, 2019
16 січня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів України.
 
Серед питань порядку денного, зокрема, розглядався проект розпорядження Уряду про розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2019 році. О.Слобожан звернувся до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з проханням доручити облдержадміністраціям застосовувати справедливий підхід до розподілу цієї дотації.
 

 Розподіл державної дотації для місцевих бюджетів на освіту та медицину має бути справедливим, адже лише 7,5%  коштів дотації на ці потреби розподілені серед міст, а 45% - залишилися на обласному рівні. Серед міст обласного значення цей показник ще  менший – 4,8%.  При цьому, вісім областей взагалі  при розподілі не передбачили кошти для міст, - сказав О.Слобожан.

 
Прем’єр-міністр В.Гройсман доручив Міністерству фінансів України спільно з Асоціацією міст України провести нараду щодо об’єктивного розподілу фінансування з держбюджету видатків на утримання закладів освіти та медицини місцевими бюджетами.
 
Відео обговорення
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)