Організаційно-правові засади взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю – тема практикуму в Донецькому РВ АМУ

14 / Червень, 2018
13 червня в Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Організаційно-правові засади взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю. Участь громадськості в прийнятті фінансових рішень органами місцевого самоврядування. Громадський бюджет». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування Донеччини, члени громадських рад, батьківських комітетів, ОСББ, громадські активісти.
З вітальним словом до учасників звернувся представник Асоціації міст України в Донецькій області Олександр Меланченко, який наголосив на актуальності теми та відзначив роль АМУ у сприянні розвитку місцевого самоврядування в Україні.
Модератор заходу – голова громадської організації «Ініціативний рух «Громадський патруль» Денис Миронов  розповів про статут територіальної громади як основний нормативний акт місцевого самоврядування. "Саме статут є важливою нормативною умовою функціонування територіальної громади та необхідним елементом правової основи муніципальної демократії", – акцентував експерт.
Учасники заходу також обговорили інструменти і методи електронної демократії. Денис Миронов детально ознайомив слухачів з механізмами використання таких сучасних інструментів як електронні петиції, громадський бюджет участі, платформа взаємодії та платформа смарт-сіті.
Особливу увагу присутні сконцентрували на Громадському бюджеті як формі участі громадськості в управлінні та прийнятті фінансових рішень. Зокрема, модератор розповів про досвід впровадження Громадського бюджету в м. Дружківка, а також навів приклади проектів, які стали переможцями в інших містах області.
"Бюджет участі суттєво активізує населення, – підкреслив Денис Миронов. – Люди відчувають, що можуть впливати не лише на своє життя, а й життя громади. Подача якісного проекту дає можливість об’єднати небайдужих громадян і разом досягати вирішення поставлених задач, розв’язання суспільно важливих проблем".
На перевагах імплементації Громадського бюджету наголосив і заступник голови громадської ради при виконкомі Костянтинівської міської ради Ярослав Маланчук. "Дуже важливим є те, що влада бачить і чує, чого саме хоче громада. Кожен мешканець може подати проект, спрямований на покращення життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти у відкритому онлайн-голосуванні та спостерігати за реалізацією свого проекту в рамках щорічного місцевого бюджету", – зазначив Я.Маланчук.
Учасники практикуму дискутували про перспективи впровадження партисипативного бюджету в різних містах і громадах області.
На завершення заходу члени громадської ради при виконкомі Костянтинівської міськради прийняли рішення звернутися до міської ради з пропозицією розглянути і затвердити Положення про Громадський бюджет міста на найближчій сесії .
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)