25 / Серпень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
25 серпня у Сумському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Особливості організації виборів та виборчого процесу на місцевих виборах 2020 року». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Сумського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: голови територіальних громад, заступники, керівники структурних підрозділів.
Відкрив роботу практикуму та привітав його учасників виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир Дериземля. Він відзначив, що Асоціація міст України завжди стоїть на захисті інтересів органів місцевого самоврядування та є ініціатором низки законопроєктів, які мають на меті покращити становище місцевих рад в наступному бюджетному році. Особливу увагу виконавчий директор Сумського РВ АМУ звернув на законопроєкт №3614, який розмежує доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад і який зараз знаходиться на розгляді Верховної Ради.
Під час практикуму глядачі ознайомилися з основними положеннями законодавства у сфері місцевих виборів, головними процедурами та особливостями виборчого процесу, порядком висування та реєстрації кандидатів.
Модератором заходу виступив Олег Чайченко, начальник правового управління Сумської міської ради. Він детально розглянув новели виборчого кодексу, а саме: особливості проведення передвиборчої агітації, процедури формування, використання та контролю за виборчим фондом, порядок визначення переможців та ін.
Консультант з правових питань Сумського РВ АМУ Ніна Мельник розповіла про постанови ЦВК щодо проведення виборів в умовах COVID-19, вимоги до приміщень для розміщення комісій та проведення голосування, представила календарний план виборчої кампанії. Також вона пояснила глядачам питання щодо забезпечення вимог виборчого законодавства, місце органів державної влади та місцевого самоврядування у виборчому процесі, обмеження під час проведення агітації.
Під час онлайн-заходу спікери надали відповіді на запитання, що цікавили представників громад.
Під час онлайн-заходу спікери надали відповіді на запитання, що цікавили представників громад.