Онлайн-практикум Рівненського РВ АМУ щодо нотаріальних дій в органах місцевого самоврядування +ВІДЕО

28 / Травень, 2021
28 травня у Рівненському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Нотаріальні діі в органах місцевого самоврядування». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Рівненського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
Учасники: представники громад області.
На початку заходу виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук розповіла про роботу Асоціації міст України щодо захисту інтересів органів місцевого самоврядування, а також забезпечення наповнення місцевих бюджетів з метою розвитку територіальних громад. 
  
Начальник відділу з питань нотаріату у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Євгенія Курсик розповіла про загальні питання вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування, а також про діловодство при вчиненні нотаріальних дій. Особливу увагу вона звернула на діяльність посадовців місцевого самоврядування в старостинських округах.
Завідувачка Сарненської районної державної нотаріальної контори Марина Соколовська детально зупинилася на питаннях та правилах вчинення нотаріальних дій, які стосуються складання заповіту, вжиття заходів щодо охорони спадкового майна, засвідчення вірності копій документів та виписки з них, тощо.  
Начальник відділу супроводження інформаційних систем Рівненської регіональної філії державного підприємства «Національні інформаційні системи» Наталія Клименко розповіла про механізм внесення змін та виправлень у вже складені заповіти.  
Консультантка з Рівненського РВ АМУ бюджетних питань Людмила Кушнер нагадала учасникам про актуальні питання для громад, які відстоює Асоціація міст України. Зокрема, вона зупинилася на  законопроєктах №№5066 та 5066-1, якими пропонується збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65%, а також законопроєктах №№5244-3 та 5364, які передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей. Окрім того, вона наголосила на важливості збереження роздрібного акцизу 5% на тютюн для місцевих бюджетів.
Консультант з правових питань Василь Курилас надав роз’яснення щодо функціонування інституту старост та повідомив, що відповідні методичні рекомендації розміщені на сайті АМУ у розділі Бібліотека.  
Про оренду комунального майна та новації у земельному законодавстві розказала начальник управління комунальною власністю Рівненського міськвиконкому Наталія Поліщук.
В ході практикуму представникам місцевих рад були надані зразки необхідних документів для подальшої роботи, а також спікери відповіли на актуальні питання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Рівненського РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)