Онлайн-практикум Миколаївського РВ АМУ щодо законодавчо-нормативного забезпечення роботи старост +ВІДЕО

25 / Травень, 2021
25 травня у Миколаївському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавчо-нормативне забезпечення роботи старост». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Миколаївського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
Учасники: секретарі сільських та селищних рад, старости громад, керівники та фахівці юридичних відділів.
Відкрив роботу онлайн-практикуму виконавчий директор Миколаївського відділення АМУ Олександр Мосін. «Асоціація міст України постійно працює з громадами, надаючи вичерпні консультації щодо роботи місцевого самоврядування в рамках актуального законодавства. Звісно, з прийняттям змін до законів щодо розвитку інституту старост на місцях виникло багато запитань. Тому наші консультанти, запрошені експерти під час практикуму звернуть увагу на проблеми правового врегулювання старостинських округів (їх створення, затвердження тощо) та повноваження старост (кадрові питання, обов‘язки за посадою, надання нотаріальних послуг, взаємодія інституту старост з місцевими радами, головами громад, органами влади, місцевими жителями старостинських округів)», - зазначив він.
На зображенні може бути: 4 людини та у приміщенні 
Модератором заходу виступила Лідія Віштал, консультантка з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ. До практикуму також долучилися експерти - нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Юлія Каленик, консультантка Миколаївського РВ АМУ з бюджетних питань Юлія Забродкіна.
Під час практикуму учасники розглянули такі питання:
  • зміни до нормативно-законодавчих актів щодо забезпечення роботи старост (зокрема, порядок призначення на посаду старост; права, обов’язки та компетенції старости);
  • зміни у законодавстві щодо утворення старостинських округів;
  • особливості надання нотаріальних послуг посадовими особами місцевого самоврядування в сільській місцевості.
Під час проведення практикуму учасники мали змогу поставити питання модератору та експертам Миколаївського РВ АМУ і отримали вичерпні відповіді у прямому ефірі.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Миколаївського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)