Онлайн-практикум Івано-Франківського РВ АМУ щодо оцінювання місцевих стратегій органів місцевого самоврядування +ВІДЕО

27 / Жовтень, 2020
27 жовтня в Івано-Франківському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Оцінювання місцевих стратегій та програм в діяльності органів місцевого самоврядування». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Івано-Франківського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон.
Учасники: голови громад, заступники, секретарі рад.
На початку практикуму до учасників звернувся виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, який зосередив свою увагу на практичних аспектах підготовки стратегій розвитку територіальних громад.
Темою виступу регіонального консультанта Івано-Франківського РВ АМУ Миколи Скиданюка стали моніторинг і оцінювання стратегії. Про форми та інструменти реалізації моніторингу та оцінювання стратегії розвитку територіальних громад розповів регіональний консультант з юридичних питань проєкту «ПУЛЬС» Андрій Деркач.
Зокрема, Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук наголосив: «Стратегічне планування розвитку громад вже тривалий час застосовується в Україні, але досі воно давало позитивний результат переважно в містах обласного значення та громадах і не мало практичного застосування для всіх громад Прикарпаття, оскільки не всі мали відповідні для цього людські та матеріальні ресурси, а також бажання керівництва муніципалітету. Сьогодні в області працює 62 територіальні громади, яким впродовж реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, передали повноваження і ресурси й вміння самостійно, виходячи з власних інтересів, визначати і планувати власне майбутнє стане запорукою розвитку Прикарпаття. З огляду на досвід регіонального відділення АМУ та громад нашої області можна акцентувати увагу на основних принципах успішної стратегії – це партнерство між представниками влади, наукових установ, підприємців та громадянського суспільства, це життєздатність, що забезпечує розвиток порівняльних переваг, інтеграція, що дозволяє забезпечувати активну участь усіх зацікавлених сторін, інновація, інституційна пам’ять та субсидіарність. Впевнений, що завдяки врахуванню досвіду експертів Асоціації міст України,  спільно із громадами зможемо напрацювати дієві інструменти розвитку Прикарпаття».
На завершення практикуму спікери заходу відповіли на запитання, що цікавили представників органів місцевого самоврядування.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Івано-Франківського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку навчальних матеріалів щодо місцевих виборів-2020 та добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)