Онлайн-практикум Хмельницького РВ АМУ щодо вчинення нотаріальних дій посадовцями місцевого самоврядування +ВІДЕО

10 / Червень, 2021
10 червня у Хмельницькому РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Учинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування». Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Хмельницького РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
До участі у практикумі долучилися представники органів місцевого самоврядування: керівництво місцевих рад, заступники та старости. Модераторкою заходу виступила начальниця управління нотаріату Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Хмельницький) Неля Продан.
На початку заходу спікерка зауважила, що Нотаріальна палата і Міністерство юстиції України зараз активно налагоджують співпрацю з громадами, підписують відповідні меморандуми про співпрацю, а тому перебувають у постійному зв’язку з органами місцевого самоврядування і знають, які питання виникають у роботі.
Під час практикуму були розглянуті такі питання:
  • Діловодство. Загальні правила вчинення нотаріальних дій.
  • Порядок вчинення окремих нотаріальних дій.
  • Посвідчення довіреностей.
Модераторка зупинилася на практичних аспектах роботи старост та наголосила, якими постановами та законами повинні керуватися у роботі посадові особи органів місцевого самоврядування.Також вона презентувала нормативний мінімум для фахівців органів місцевого самоврядування, де зібрані усі необхідні для роботи документи щодо вчинення нотаріальних дій.
Крім того, Неля Продан розповіла учасникам про основні нотаріальні дії, які можуть вчиняти органи місцевого самоврядування: вжиття заходів по охороні спадкового майна, посвідчення заповітів (крім секретних), видача дублікатів посвідчених документів, засвідчення вірності копій документів і виписок з них, засвідчення справжності підпису на них.
На завершення практикуму модераторка відповіла на питання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Хмельницького РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)