Онлайн-практикум Херсонського РВ АМУ щодо управління земельними ресурсами громади +ВІДЕО

10 / Лютий, 2021
10 лютого у Херсонському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Управління земельними ресурсами об'єднаної громади». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Херсонського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: посадовці та співробітники виконавчих органів місцевого самоврядування, відповідальні за діяльність підрозділів (управлінь та відділів) сфери земельних відносин територіальних громад області; фінансисти, які відповідають за облік доходів від цієї сфери.
З вітальним словом до учасників звернулася виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, яка наголосила на актуальності теми практикуму. Адже від організації ефективної злагодженої роботи таких структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування, фаховості спеціалістів, вміння застосовувати ключові сучасні інструменти обліку та використання земель, які в процесі децентралізації передані в розпорядження громад, є передумовою успішного вирішення питань щодо розпорядження ними, їх ефективного обліку та використання, впорядкування земельних відносин та залучення інвестицій, нарощування економічного потенціалу територій. Від всього цього залежить наповнення місцевих бюджетів.
Модератором заходу виступила доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету Оксана Проніна. Серед запрошених експертів - начальник відділу землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області Галина Момот, експерт з геоінформаційних технологій Андрій Романча та виконувач обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Херсонській області Ігор Клим.
Під час заходу учасники обговорили актуальні питання управління земельними ресурсами громад, вплив законодавчих змін на місцеві бюджети та пошук інструментів захисту інтересів територіальних громад. Також йшлося про інструменти контролю за дотриманням чинного законодавства в сфері забезпечення надходжень до місцевих бюджетів і про використання сучасних програмних продуктів для управління земельними ресурсами. Окремо були розглянуті шляхи налагодження взаємин з орендарями землі, впорядкування землевпорядної документації; аспекти інвентаризації земель у різних випадках. Галина Момот також розповіла про статуси земель та варіанти розпорядження ними. Зокрема, чимало запитань викликали особливості розпорядження землями водного фонду, лісосмугами тощо.
Експерти наголошували на необхідності ефективного використання земель, від яких напряму залежать обсяги надходжень до місцевих бюджетів. Керівники та спеціалісти структурних підрозділів Державної податкової служби у Херсонській області акцентували на налагодженні обліку земель та необхідності контролю і впорядкування відносин з суб’єктами господарювання різних форм власності.
На завершення практикуму спікери відповіли на запитання представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Херсонського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)