Олександр Слобожан взяв участь у Загальних зборах Харківського РВ АМУ

21 / Грудень, 2021
21 грудня відбулися Загальні збори Харківського регіонального відділення Асоціації міст України.
Засідання, яке проходило у Харківській міській раді, провів Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
У Зборах взяли участь голови громад-членів АМУ Харківського регіонального відділення Асоціації, радниця Голови АМУ Оксана Продан, виконавчий директор харківського РВ АМУ Віктор Мирошник.  
Учасники засідання одноголосно обрали Харківського міського голову Ігоря Терехова  головою Харківського регіонального відділення АМУ.
   
 «У ході реформи децентралізації ми гуртом маємо відстоювати інтереси територіальних громад, це необхідно для забезпечення фінансової спроможності. Виклики сьогодення вимагають нових підходів роботи й самої Асоціації. Зрозуміло, що виклик - це пандемія, і як би не було міцного центрального міста, яким є Харків, без нашого чіткої співпраці та згуртованості у відстоюванні інтересів територіальних громад нічого не вийде. У Харкова є велика, одноголосна підтримка і в міській раді, і в обласній. Тож у рамках такої роботи ми можемо отримувати ще більші результати. Я пропоную зустрічатися частіше. У нас дуже багато спільних питань, і я переконаний, що наша співпраця буде важливою для усіх наших територіальних громад» - підкреслив Ігор Терехов.
Голови громад привітали Ігоря Терехова із обранням головою Харківського регіонального відділення АМУ та побажали плідної праці на благо мешканців та розвитку громад Харківщини.
  
До учасників засідання з вітальним словом звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
«Користуючись нагодою хочу поділитися гарною новиною - завдяки діяльності Асоціації міст України протягом 2021 року вдалося відстояти законодавчі положення, які забезпечили додаткові надходження до бюджетів громад, та відхилити багато пропозицій, що чинили б негативний вплив на місцеве самоврядування всього в обсязі 53,7 млрд грн. Ми разом з вами зробили все, щоб Асоціація міст України була лобістом інтересів громад. Ми відповідаємо перед мільйонами людей, які вибрали нас. Зараз наш голос є вагомим аргументом у процесі законотворення. Харківське регіональне відділення багато років демонструє плідну та дієву співпрацю, я впевнений - ми і надалі її розвиватимемо у найкращих традиціях Харківщини. Місто Харків – це бренд, на який рівняється уся країна», - сказав Олександр Слобожан.
У ході Зборів голови громад-членів Харківського РВ АМУ обговорили низку важливих питань, зокрема, роль Асоціації міст України у бюджетному процесі 2021-2022 рр.
Як повідомив виконавчий директор Харківського регіонального відділення АМУ Віктор Мирошник, голови міст, сіл та селищ Харківщини завжди були ініціаторами розв'язання проблемних питань, які стоять перед органами місцевого самоврядування. «Основне завдання Асоціації – захист інтересів органів місцевого самоврядування, а також допомога громадам у розвитку своїх територій. Ми беремо участь у формуванні бюджету на місцях, у засіданнях Комітетів Верховної Ради, надсилаємо пропозиції в парламент і уряд для вирішення питань на державному рівні. Тож закони ухвалюють з урахуванням думки АМУ. При цьому Харківське регіональне відділення постійно вносить пропозиції до держбюджету на наступний рік і їх враховують», - зазначив В.Мирошник.
  
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)