Олександр Слобожан про виклики та можливості проведення опалювального сезону в умовах війни

25 / Вересень, 2022
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у прямому ефірі на 5 каналі розповів про готовність муніципалітетів до опалювального сезону та виклики, які стоять перед громадами в умовах війни.
Перш за все він зазначив, що 22 серпня відбулося спільне засідання АМУ з представниками ДСНС і кожний муніципалітет отримав алгоритм дій на випадок надзвичайних ситуацій під час опалювального сезону. Органи місцевого самоврядування формують відповідні схеми розміщення додаткового обладнання, облаштування пунктів обігріву та теплових пунктів. В об'єктах критичної  інфраструктури готуються резервні лінії подачі електрики, тепла. Також з Держбюджету виділено 1,4 млрд грн для ДСНС на закупівлю спеціального обладнання – генераторів, мобільних котелень, теплових пунктів, – які забезпечать населення теплом.
До того ж, Асоціація міст України звернулася до міжнародних організацій за допомогою. За деяким донорським програмам вже провели тендерні закупівлі необхідного обладнання для громад на випадок надзвичайних ситуацій.
Олександр Слобожан акцентував увагу на важливості інформування населення щодо енергозберігаючих заходів та проведення утеплення вікон, заклейки шпарин, перевірки напруги в будинках, встановлення  індивідуальних  теплових  пунктів та генераторів, які забезпечуватимуть резервне електропостачання.
Виконавчий директор АМУ зауважив, що з 24 лютого зруйновано майже 400 об'єктів критичної інфраструктури, які забезпечують людей теплом, гарячою і холодною водою.
Частина цих об'єктів відновлюється за кошти місцевих бюджетів. З резервного фонду Держбюджету Уряд виділив по 100 млн грн на відбудову ТЕЦ в Чернігові, Кременчуці, Охтирці. На відновлення Харківської ТЕЦ місто вже направило власні 60 млн грн і ще 70 млн грн необхідно з резервного фонду Держбюджету.
«Для сталого проходження опалювального сезону, на підтримку підприємств ТКЕ Уряд погодився виділити 38 млрд грн, але Парламент ухвалив лише 14 млрд грн у змінах до Держбюджету 2022 року. Цих коштів недостатньо через руйнування інфраструктури і зменшення кількості абонентів, які через переїзд не сплачують за комунальні послуги. Асоціація міст України працює над тим, щоб в Держбюджеті було виділено ще 24 млрд грн, щоб тарифи на опалення не підвищувалися», - підкреслив  О.Слобожан.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)