Обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства відбулося у Волинській області

15 / Грудень, 2021
14 грудня у Луцьку відбулося обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства у 2021-2022 роках. Захід провели спільно Асоціації міст України та Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
Участь у заході, який проходив у змішаному форматі, взяли представники 30 громад Волинської області, представники Волинської державної адміністрації, експерти і консультанти АМУ та інші представники експертного середовища.
Модерувала захід виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук.  У вступному слові вона розповіла про діяльність Асоціації міст України щодо захисту інтересів громад у бюджетному процесі.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися: заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Ігор Чуліпа, Директор Департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк, заступниця Виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова.
  
Привітавши учасників, заступниця Виконавчого директора  АМУ Людмила Даменцова зауважила, що АМУ щороку бере участь у бюджетному процесі, лобіює інтереси громад у змінах до бюджетного законодавства з метою посилення фінансової основи місцевого самоврядування.
Людмила Даменцова наголосила, що до 15 квітня буде оголошений конкурс для обласних і державних адміністрацій про подачу заявок у Державний фонд регіонального розвитку на фінансування проєктів, що будуть  реалізовуватися у 2023 році. Тобто, якщо проєкт готується у 2022 році, а реалізується у 2023 році, то за цей період можна встигнути зробити проєктно-кошторисну документацію. 
Аналітик АМУ у сфері місцевих фінансів Тетяна Палійчук розповіла про основні показники місцевих бюджетів та міжбюджетних трансферів у Держбюджеті-2022, охарактеризувала зміни у Державному бюджеті 2021 року на виконання Меморандуму по тарифам, а також зупинилася на змінах до Податкового кодексу в частині місцевих бюджетів та органів місцевого самоврядування.
Під час панельних дискусій учасники заходу обговорили підсумки першого року бюджетного забезпечення місцевого самоврядування в нових адміністративно-територіальних умовах: позитиви та негативи законодавчих ініціатив у сфері податкового та бюджетного законодавства. Окрема панельна дискусія була присвячена основним тенденціям законодавчих ініціатив податкової політики та бюджетного забезпечення територіальних громад на 2022 рік.
Відео заходу доступне за посиланням

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)