Обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства відбулося у Полтавській області

17 / Грудень, 2021
16 грудня у Полтаві відбулося обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства у 2021-2022 роках. Захід провели спільно Асоціації міст України та Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
Участь у заході, який проходив у змішаному форматі, взяли представники громад Полтавської області, представники Полтавської державної адміністрації, експерти і консультанти АМУ та інші представники експертного середовища.
Модерувала захід виконавча директорка Полтавського РВ АМУ Галина Безносик. У вступному слові вона представила діяльність Асоціації міст України щодо захисту інтересів громад у бюджетному процесі.
  
З вітальним словом до учасників заходу звернулися: заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, депутатка Полтавської обласної ради Оксана Деркач, керівниця Полтавського офісу Проєкту ГОВЕРЛА Анна Бобкова, заступниця Виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова.
Привітавши учасників, заступниця Виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова зауважила, що АМУ щороку бере участь у бюджетному процесі, лобіює інтереси громад у змінах до бюджетного та податкового законодавства з метою посилення фінансової основи місцевого самоврядування. Вона звернула увагу, що у Держбюджеті на 2022 рік передбачено так звану інфраструктурну субвенцію, але наразі механізм її розподілу ще не визначено. АМУ долучиться до його розроблення. Л.Даменцова закликала представників громад - учасників заходу обговорити це питання та надати пропозиції щодо порядку розподілу між громадами коштів інфраструктурної субвенції.
Аналітик АМУ у сфері місцевих фінансів Тетяна Палійчук розповіла про основні показники місцевих бюджетів та міжбюджетних трансферів у Держбюджеті-2022, охарактеризувала зміни у Державному бюджеті 2021 року на виконання Меморандуму по тарифам, а також зупинилася на змінах до Податкового кодексу в частині місцевих бюджетів та органів місцевого самоврядування.
Під час панельних дискусій учасники заходу обговорили підсумки першого року бюджетного забезпечення місцевого самоврядування в нових адміністративно-територіальних умовах: позитиви та негативи законодавчих ініціатив у сфері податкового та бюджетного законодавства. До обговорення долучилися Новоселівський сільський голова Євген Бова, Козельщинський селищний голова Олександр Троцький, Опішнянський селищний голова Микола Різник.
   
Окрема панельна дискусія була присвячена основним тенденціям законодавчих ініціатив податкової політики та бюджетного забезпечення територіальних громад на 2022 рік.
Відео заходу доступне за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)