17 / Грудень, 2021
16 грудня у Полтаві відбулося обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства у 2021-2022 роках. Захід провели спільно Асоціації міст України та Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
Участь у заході, який проходив у змішаному форматі, взяли представники громад Полтавської області, представники Полтавської державної адміністрації, експерти і консультанти АМУ та інші представники експертного середовища.
Модерувала захід виконавча директорка Полтавського РВ АМУ Галина Безносик. У вступному слові вона представила діяльність Асоціації міст України щодо захисту інтересів громад у бюджетному процесі.
![](/sites/default/files/poltava_16.12_negoda-beznosyk.jpg)
![](/sites/default/files/deputat.jpg)
З вітальним словом до учасників заходу звернулися: заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, депутатка Полтавської обласної ради Оксана Деркач, керівниця Полтавського офісу Проєкту ГОВЕРЛА Анна Бобкова, заступниця Виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова.
![](/sites/default/files/poltava_16.12damencova.jpg)
Привітавши учасників, заступниця Виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова зауважила, що АМУ щороку бере участь у бюджетному процесі, лобіює інтереси громад у змінах до бюджетного та податкового законодавства з метою посилення фінансової основи місцевого самоврядування. Вона звернула увагу, що у Держбюджеті на 2022 рік передбачено так звану інфраструктурну субвенцію, але наразі механізм її розподілу ще не визначено. АМУ долучиться до його розроблення. Л.Даменцова закликала представників громад - учасників заходу обговорити це питання та надати пропозиції щодо порядку розподілу між громадами коштів інфраструктурної субвенції.
![](/sites/default/files/poltava_16.12paliychuk.jpg)
Аналітик АМУ у сфері місцевих фінансів Тетяна Палійчук розповіла про основні показники місцевих бюджетів та міжбюджетних трансферів у Держбюджеті-2022, охарактеризувала зміни у Державному бюджеті 2021 року на виконання Меморандуму по тарифам, а також зупинилася на змінах до Податкового кодексу в частині місцевих бюджетів та органів місцевого самоврядування.
Під час панельних дискусій учасники заходу обговорили підсумки першого року бюджетного забезпечення місцевого самоврядування в нових адміністративно-територіальних умовах: позитиви та негативи законодавчих ініціатив у сфері податкового та бюджетного законодавства. До обговорення долучилися Новоселівський сільський голова Євген Бова, Козельщинський селищний голова Олександр Троцький, Опішнянський селищний голова Микола Різник.
![](/sites/default/files/poltava_16.12_golova_novoselivskyy.jpg)
![](/sites/default/files/poltava_16.12_golova_kozelshchyna.jpg)
![](/sites/default/files/poltava_16.12_golova_opishnya.jpg)
Окрема панельна дискусія була присвячена основним тенденціям законодавчих ініціатив податкової політики та бюджетного забезпечення територіальних громад на 2022 рік.
Відео заходу доступне за посиланням.