Обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства відбулося у Львівській області

14 / Грудень, 2021
13 грудня у Львові відбулося обговорення новацій податкового та бюджетного законодавства у 2021-2022 роках. Захід провели спільно Асоціації міст України та Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
Участь у заході, який проходив у змішаному форматі, взяли представники 40 громад Львівської області, народні депутати, представники львівської державної адміністрації, експерти з питань децентралізації.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник Львівського міського голови з містобудування Любомир Зубач, керуюча апаратом обласної державної адміністрації, представник ОР (TBC) Ірина Шурпяк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк, заступник Виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук.
Привітавши учасників, Ярослав Рабошук зазначив, що АМУ щороку бере участь у бюджетному процесі, лобіює інтереси громад до бюджетного законодавства з метою посилення фінансової основи місцевого самоврядування. 
«Змінами до Державного бюджету на 2021 рік передбачено виділення 512,3 млн грн дотації для територіальних громад, індекс податкоспроможності яких менше 0,9. Також громадам спрямовано 26,9 млрд грн субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах. Важливо, щоб ці кошти дійшли до місцевих громад. Додатковий фінансовий ресурс дозволить погасити борги за спожитий природний газ», - зауважив Ярослав Рабошук.
Асоціацію міст України на заході представила аналітик АМУ у сфері місцевих фінансів Тетяна Палійчук. Вона розповіла про особливості бюджетного процесу в Україні у 2021-2022 років у частині місцевих бюджетів та взяла участь у подальшому обговоренні питань.
Під час панельних дискусій учасники заходу обговорили підсумки першого року бюджетного забезпечення місцевого самоврядування в нових адміністративно-територіальних умовах: позитиви та негативи законодавчих ініціатив у сфері податкового та бюджетного законодавства. Окрема панельна дискусія була присвячена основним тенденціям законодавчих ініціатив податкової політики та бюджетного забезпечення територіальних громад на 2022 рік.
На завершення заходу до обговорення долучилася виконавча директока Львівського РВ АМУ Оксана Шваюк. Вона  подякувала АМУ та Проєкту USAID за цікавий захід, а також відзначила системну підтримку місцевого самоврядування з боку Асоціації міст України.
Відео заходу доступне за посиланням

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)