04 / Травень, 2023

2 травня 2023 року Верховна Рада України у другому читанні 263 голосами підтримала в цілому проєкт Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», реєстр. № 6504 .

Асоціація міст України брала участь у підготовці законопроєкту та його остаточній редакції,  де враховані концептуальні положення, визначені Правлінням Асоціації міст України у 2016 році, а саме:

  • правова та організаційна самостійність служби в органах місцевого самоврядування;
  • єдність служби для всіх, хто залучений до здійснення місцевого самоврядування (виборних посадових осіб, патронатної служби голів, всіх службовців місцевого самоврядування);
  • відкритість посад службовців, їх належної політичної нейтральності;
  • сталість служби місцевого самоврядування;
  • забезпечення незалежності місцевого самоврядування у встановленні справедливого формування розмірів оплати праці на службі.

Асоціація міст України відзначає конструктивну співпрацю з членами Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, його секретаріатом, Нацдержслужбою при підготовці законопроєкту до другого читання.

Прийняття законопроєкту №6504 від 05.01.2022 "Про службу в органах місцевого самоврядування" у такій редакції є продовженням реформи місцевого самоврядування та децентралізації на виконання статті 6 Європейської хартії місцевого самоврядування.

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)