Не можна допустити згортання реформи місцевого самоврядування - В.Кличко на Загальних Зборах АМУ

19 / Червень, 2019
Не можна допустити згортання або скасування реформи місцевого самоврядування. Навпаки - необхідно посилити фінансову спроможність українських громад. Про це заявив голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко на Загальних Зборах Асоціації міст України, що відбулися в рамках ХV Українського муніципального форуму в Одесі. На зборах обговорили підсумки роботи Правління та виконавчої дирекції Асоціації міст України за 2018 рік.
«Сьогодні ми всі розуміємо, що в 2019 році перед нами постають нові виклики. Головне - донести до нової влади нашу позицію щодо важливості реформи місцевого самоврядування. Не можна допустити її згортання або скасування. Вкрай необхідно посилити фінансову спроможність українських громад», - зазначив Кличко.
Він запевнив, що як голова Асоціації міст України і надалі буде відстоювати позицію Асоціації та захищати інтереси сіл, селищ, міст та об’єднаних територіальних громад. Адже саме від їх розвитку і успішності залежить подальший розвиток і успіх України.
Віталій Кличко нагадав, що Асоціація міст України - це найавторитетніша в Україні недержавна організація, що представляє позицію та захищає права місцевого самоврядування. У її складі - 779 міських, селищних, сільських рад. Серед них – 341 об’єднана територіальна громада. А одним з найважливіших завдань Асоціації є ведення діалогу, ефективна співпраця з органами державної влади як на центральному, так і на регіональному рівні.
“Головними темами політичного діалогу у 2018 році були активізація реформи та збереження здобутків бюджетної децентралізації. Протягом року представники АМУ взяли участь у 46 засіданнях уряду, 93 засіданнях урядових комітетів. Обстоювали інтереси громад на 89 засіданнях парламентських комітетів. Ми провели 34 регіональні платформи з політичного діалогу у сфері місцевого самоврядування за участі народних депутатів. Ми подали до центральних органів влади 51 звернення на захист інтересів громад, 549 пропозицій з вирішення проблем місцевого самоврядування”, - зауважив глава Асоціації міст України.
Так, протягом року експерти АМУ проаналізували на предмет впливу на місцеве самоврядування майже 4 тисячі проектів урядових актів. Підготували 69 експертних висновків до законопроектів. Брали участь у розробці 84 законопроектів. Результатом цієї роботи стало ухвалення 179 урядових рішень, які позитивно впливають на розвиток місцевого самоврядування.
“Завдяки нашому Міжфракційному об’єднанню в парламенті ухвалили два дуже важливих законопроекти – про приєднання громад до міст обласного значення та про запровадження електронного квитка на громадському транспорті”, - додав Віталій Кличко.
Завдяки ініціативам АМУ в бюджетному процесі в Держбюджеті на 2019 рік для всіх територіальних громад залучено додатковий ресурс обсягом 44,6 млрд грн.
“Важливим напрямом нашої діяльності залишається надання консультацій та правової допомоги громадам-членам АМУ. У 2018 році було надано майже 10 тисяч консультацій органам місцевого самоврядування. Асоціація сприяє професійному розвитку працівників місцевого самоврядування – проводить практикуми для місцевих посадовців, навчання для місцевих депутатів, заходи з обміну досвідом”, - наголосив він.
Що стосується міжнародної діяльності, то АМУ розвиває ефективне співробітництво з такими ж асоціаціями інших країн. Вивчає їх досвід, кращі напрацювання місцевого самоврядування та практики реалізації реформ. Асоціація є активним членом Ради європейських муніципалітетів та регіонів.
Разом з тим, Віталій Кличко подякував партнерам Асоціації міст України: Агентству США з міжнародного розвитку, Федерації Канадських муніципалітетів, Норвезькій асоціації місцевих та регіональних влад, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та представництву ЄС в Україні за підтримку та ефективну співпрацю.
Також під час Українського муніципального форуму в Одесі Кличко зустрівся з Генеральним секретарем Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреасом Кіфером. Під час спілкування вони обговорили виклики, що стоять перед самоврядуванням в Україні та співпрацю з європейськими інституціями в розвитку місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)