Нарада у Прем’єр-міністра за підсумками XV Українського муніципального форуму

24 / Червень, 2019
24 червня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду за підсумками XV Українського муніципального форуму, на якій обговорювавилися питання прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад.
 У нараді взяли участь 75 голів міст районного значення. Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Прем’єр-міністр України нагадав, що рішення, які пропонує Уряд для продовження реформи місцевого самоврядування дадуть можливість протягом 2020 року сформувати мережу об’єднаних громад.
Для реалізації цього плану розроблено законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад районних центрів та міст районного значення», який дозволить прискорити процес добровільного об’єднання територіальних громад навколо районних центрів та міст районного значення.
Асоціаця міст України погодила проєкт Закону  та наполягає на тому, щоб у проєкті державного бюджету на 2020 рік було враховано новий статус цих громад
«Серед таких рішень – модернізація функцій районних рад в бік перетворення на виконавчі комітети. Далі – надання статусу ОТГ районним містам. «Ми вважаємо доцільним з 1 січня 2020 року і до січня 2021 року надати районним центрам статус об’єднаних громад – разом з повноваженнями і ресурсами. Це дасть можливість протестувати систему, отримати досвід», – сказав В.Гройсман.
Окреме питання – пріоритетний перерозподіл коштів ДФРР на районні центри і міста районного значення. Обсяг ресурсів – близько 3 млрд грн: «Це посилить можливості райцентрів, укріпить їхню фінансову спроможність. А вже люди на місцях вирішать, куди направити гроші, – додав Глава Уряду. – Зупинити процеси децентралізації – неприпустимо».
 
 
Нагадаємо, 18 червня у виступі на Дні діалогу з владою в рамках XV Українського муніципального форуму Прем’єр-міністр України В.Гройсман, зокрема, наголосив, що потрібно підтримати невеликі міста й надати усім районним центрам статус ОТГ, це дасть цим містам такі ж можливості для розвитку, які сьогодні мають спроможні громади, зокрема, фінансовий ресурс та адміністративні повноваження.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)