31 / Травень, 2023

31 травня 2023 року відбулася онлайн-зустріч представників Ржищівської міської територіальної громади (Київська область) та муніципалітету Забжег (Чеська Республіка).

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Союзу міст і муніципалітетів Чеської Республіки (SMOČR), Асоціації міст України (АМУ).

Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку.

Крістіна Чорненька, Ржищівський міський голова, презентувала  громаду, де мешкає близько 20 тисяч людей. Вона зазначила, що зараз громада активно працює над розвитком соціальної інфраструктури, та окреслила напрямки перспективного співробітництва з другою стороною, задля відновлення та розвитку громади:

«Серед пріоритетів роботи – співпраця в екологічній сфері, джерела альтернативної енергії, поводження з твердими побутовими відходами, допомога спеціальними транспортними засобами (шкільні автобуси, пожежні машини та спецтехніка), покращення надання медичних послуг, навчання дітей, галузі культури і туризму».

Міський голова м. Ржищів також розповіла про роботу в умовах воєнного стану:

«З початком повномасштабної російської агресії громада прийняла понад 8 тисяч тимчасово переміщених осіб, 2261 людей залишаються жити дотепер у двох спеціально створених шелтерах».

Франтішек Джон, Голова муніципалітету Забжег, презентував місто, яке має статус міста з 1278 року, де проживає понад 13 тис мешканців. Розповів про проєкти, з якими виникали чималі складнощі під час їх реалізації, та в межах співпраці запросив українських колег відвідати їхнє місто.

«Ми будемо раді вам допомогти. Знаємо, що вам також є, що нам запропонувати, оскільки ви маєте свій певний досвід», - підкреслив мер Забжега.

Чеська сторона розповіла про напрацювання в галузях енергетики та енергоефективності, комунального господарства та спецтранспорта, поводження з ТПВ, та висловила готовність допомогти українцям у відродженні країни.

Наталія Лазаренко, менеджерка Проєкту, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Ржищівської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Чеської Республіки, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)