08 / Червень, 2023

08 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Роменської міської територіальної громади (Сумська область) та муніципалітету Інверуно (Італія).
Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Роменської міської територіальної громади та іншими проєктами, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), муніципалітетів Ромни та Інверуно.
 
Олег Стогній, Роменський міський голова, презентував Роменську міську територіальну громаду, одну з найбільших за територією на Сумщині, де мешкає 58 тисяч людей, включаючи 3 тисячі внутрішньо переміщених осіб. 

Основу економіки громади становить агровиробництво (рослинництво, лісове і водне господарство), харчова та легка промисловість, машинобудування (знаряддя для сільгосптехніки). Громада надає населенню якісні адміністративні та соціальні послуги, забезпечує високий рівень освіти, охорони здоров’я, культури, розвиває туристичний напрямок. 

Від початку російського вторгнення громада зазнала відчутних руйнувань, пережила оточення ворогом, вживаючи максимальних зусиль для життєзабезпечення і функціонування громади, напрацьовувала досвід кризового менеджменту в умовах війни. 

Серед першочергових завдань голова назвав: будівництво і належне облаштування бомбосховищ, створення парку комунальної техніки (автобуси міські і шкільні, спецтранспорт), поводження з ТПВ – модернізація сміттєсортувальної лінії, зведення сміттєпереробних потужностей.
 
Сара Беттінеллі, очільниця муніципалітету Інверуно, радниця мера Мілана, презентувала муніципалітет поблизу Мілана з розвиненою інфраструктурою, у тому числі транспортною (поблизу міжнародного аеропорту). Населення дещо перевищує 10 тисяч людей. Із галузей економіки – машинобудівна, реміснича галузі і, звісно, культура, туризм і сфера послуг. 

Вона зазначила, що від 2020 року Інверуно разом з іще 16 муніципалітетами включені до територіальної системи поводження з ТПВ щодо сортування, очищення, переробки, утилізації шляхом спалення і повторного використання сміттєвих відходів як сировини. 

Вона також додала, що протягом останніх десятиліть в Італії налагоджено діяльність територіальних консорціумів, на які покладено надання значної кількості соціальних послуг для населення.

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Роменської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)