27 / Липень, 2023

27 липня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Малинської міської територіальної громади (Житомирська область) та муніципалітету Теруель (Іспанія). 

У зустрічі, організованій Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", взяли участь представники муніципалітетів Малин та Теруель, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Іспанської федерації муніципалітетів і провінцій (FEMP), U-LEAD з Європою, Асоціації міст України (АМУ).

Олександр Ситайло, Малинський міський голова, насамперед висловив вдячність іспанському народу за допомогу і підтримку України у боротьбі з російським агресором. Він презентував Малинську міську громаду, яка знаходиться за 103 км від Житомира та 105 км від Києва, поблизу міжнародної траси Київ-Варшава та через яку проходить гілка Південно-Західної залізниці. Громада складається з 77 населених пунктів, де мешкає майже 37 тис. жителів. Завдяки своєму людському і виробничому потенціалу громада успішно розвивалась, основу економіки становили: виробництво паперу (у т.ч. банкнотного) і картону, видобувна галузь (граніт), деревообробка і виготовлення меблів, металообробна промисловість. Від початку війни до кінця березня 2022 року територія громади перебувала в зоні активних бойових дій, внаслідок яких зруйновано та пошкоджено понад тисячу об’єктів. Багато мешканців боронять Україну у війську.

Серед потенційних майбутніх проєктів співпраці: відновлення інфраструктурних об’єктів, залучення інвестицій у розвиток деревної,видобувної галузей, обробка деревини і виготовлення паперової продукції, створення індустріальних парків.

Емма Буй, мер Теруеля, насамперед висловила солідарність з українським народом у його протистоянні російській агресії і захисті європейських цінностей. Вона презентувала розташований у горах муніципалітет Теруель у східній Іспанії із близько 35 тис. мешканців. Тут є великі багато вільних площ господарського і промислового призначення. Водночас історико-архітектурний ансамбль будівель Теруеля внесено до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Місто зазнало значних руйнувань внаслідок громадянської війни 1936-1939, але було відбудоване і відреставроване. Задля розвитку міжнародного туризму і супутніх галузей сюди на початку 2000-х було прокладено під’їзні шляхи. Відтак муніципалітет має неабиякий досвід з будівництва та відновлення інфраструктурних об’єктів, у тому числі мостів і доріг, водопостачання і водовідведення. Цим досвідом іспанці залюбки готові поділитись з українцями.

Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для розвитку Малинської міської територіальної громади.

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Малинської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)