23 / Червень, 2023

23 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Бібрської міської територіальної громади (Львівська область) та муніципалітету Ленарт (Словенія). Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для розвитку Полянської сільської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації муніципалітетів і міст Словенії (SOS), муніципалітетів Бібрка та Ленарт.

Роман Гринус, Бібрський міський голова, презентував багатоетнічну та багатокультурну громаду на території Львівського опілля, де мешкає 18,5 тисяч людей. Бібрка - одне з найстарших міст України, датоване 1211 роком; на території громади є багато історико-культурних пам’яток та 2 природні заказники. Відстань 25 км від Львова сприяла розвитку логістики громади - доступ до українських та міжнародних автошляхів, залізниці й аеропорту. Основу економіки становить сільське господарство, працюють промислові підприємства.

З початком російської агресії кілька сотень представників громади захищають Україну у війську, на жаль, 15 героїв загинуло. Бібрська громада активно займається волонтерською діяльність, прийняла понад тисячу вимушено переміщених осіб, 450 мешкають донині.

Із першочергових потреб громади: енергоефективність і енергонезалежність - використання відновлювальних джерел енергії (сонячні панелі); розвиток і залучення інвестицій в агросектор, підтримка фермерства і харчопереробки; інфраструктура водовідведення і водопостачання, поводження з ТПВ – зведення сміттєсортувальної лінії; придбання комунальної техніки.

Джон Крамбергер, очільник Ленарта, презентував подібну до української громаду Ленарт із населенням близько 8 тисяч. Основою економіки є сільське господарство – садівництво і тваринництво, працюють комунальні заклади охорони здоров’я, освіти і культури.

Громада має досвід у поданні проєктів на конкурс Євросоюзу, завдяки яким збудовані системи очистки води та утилізації побутових відходів тощо. Тому фахівці муніципалітету радо допоможуть українцям з підготовкою таких документів щодо утилізації відходів, будівництва доріг, інвестицій в галузі охорони здоров’я, відродження історичної та культурної спадщини.

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Бібрської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)