03 / Квітень, 2023

31 березня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Новобілоуської сільської громади (Чернігівська область) та муніципалітету Кекава (Латвія), які домовились розпочати двосторонню співпрацю.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках  Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG).

Дмитро Федоров, Новобілоуський сільський голова, презентуючи територіальну громаду, наголосив, що територія громади стала по суті щитом для Чернігова. За місяць окупації та в період активних бойових дій чимало об'єктів інфраструктури зруйновано, багато людей постраждало. Але Новобілоуська громада працює над відтворенням життя, відкрита до співпраці та діалогу. Наразі серед пріоритетів її роботи – відновлення інфраструктури – насамперед, житла і закладів освіти, муніципального транспорту. Громада конче потребує будівництва надійних багатофункціональних бомбосховищ, створення належних умов для навчання дітей.

Юріс Зілко, голова муніципалітету Кекави, також презентував територіальну громаду – передмістя Риги, урбанізованого поселення зі створеними численними цікавими практиками структурованого навчального процесу і дозвілля. Громада Кекави радо розвиватиме взаємовідносини з Новим Білоусом, готова долучитись до створення спільних інфраструктурних та соціальних проєктів.

Людмила Даменцова, керівник проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», модератор заходу, наголосила, що проєкт муніципального партнерства базується на засадах «рівний – рівному». Кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з відновлення та розвитку Новобілоуської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування.

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, зазначила, що мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Наразі розпочато новий етап ініціативи «Мости довіри», започаткованої Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) спільно з Асоціацією міст України та за підтримки «U-LEAD з Європою». Відтак 10 асоціацій місцевих і регіональних органів влади з країн-членів ЄС у складі CEMR разом з Асоціацією міст України сприятимуть створенню 30-ти нових муніципальних партнерств для відбудови України.

Сторони домовились обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, провести навесні спільну зустріч і навчальний візит, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)