12 / Травень, 2023

12 травня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Новомосковської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Більбао (Країна Басків, Іспанія). Під час онлайн-зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Новомосковської міської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації баскських муніципалітетів (EUDEL).

Новомосковську міську територіальну громаду на Дніпропетровщині, де мешкає понад 70 тисяч жителів, презентували:

Юрій Брагін, начальник відділу цифровізації, розвитку та інвестицій Новомосковської міської ради,

Віталій Даков, директор КП «Новомосковськводоканал»,

Максим Молчанов, інженер-технолог КП «Новомосковськ Водоканал».

Вони зазначили, що громада насамперед потребує стабільного водопостачання та водовідведення, тому необхідно розробити комплексний проєкт реконструкції мереж і споруд, спрямований на стабільне водопостачання міста і району та підвищення якості питної води, а також водовідведення (якісна очистка стічних вод і екологічна безпека в регіоні).

 

Більбао – муніципалітет, який є адміністративним центром провінції Біскайя, що міститься на півночі Іспанії, у Країні Басків. Більбао є індустріальним центром країни та другою найбільш промислово розвиненою областю з населенням близько 345 тисяч людей.

Нереа Лендбері Арансабал, заступниця директора з проєктів і постачання робіт Водного консорціуму Більбао Біскайя, презентувала Новомосковській громаді пропозицію співпраці від водного консорціуму Bilbao Bizkaia за такими напрямками:

  • водопостачання і водопостачальні мережі,
  • водовідведення і каналізаційні споруди, очистка стічних вод,
  • енергопостачання критичних об’єктів системи – насоси та генерація електроенергії.

Людмила Даменцова, керівник Проєкту, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Новомосковської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Країни Басків, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)