28 / Квітень, 2023

24 квітня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Нікопольської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Віторія (Країна Басків, Іспанія). Під час онлайн-зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Нікопольської міської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації баскських муніципалітетів (EUDEL).

Олександр Саюк, Нікопольський міський голова, презентуючи громаду зазначив, що Нікополь – це найстарше місто Дніпропетровської області, яке пов’язане з українським козацтвом і заснуванням Запорозької (Микитинської) Січі 1639 року. До російської агресії Нікополь був одним із найбільших промислових міст України. Він є центром Нікопольського марганцевого басейну, тож основною складовою промисловості міста є металургія та обробка металів.

Від 24 лютого 2022 року місто потерпає від збройної агресії рф – Нікополь знаходиться за 5-7 км від тимчасово окупованих територій, і російські війська постійно обстрілюють місто. Рятуючись від війни, виїхало близько половини мешканців, залишилось близько 50 тисяч осіб. На жаль, 3220 будинків зруйновано і пошкоджено, з серпня ведуться роботи по усуненню наслідків руйнувань і відновленню покрівель.

Найбільш актуальними О.Саюк назвав відбудову і реконструкцію інфраструктурних об’єктів, насамперед, сфери охорони здоров’я, забезпечення комунального сектору технікою та обладнанням для збереження критичної інфраструктури територіальної громади, відновлення об’єктів благоустрою та формування зон екологічного комфорту.

Горка Уртаран, очільник муніципалітету Віто́рія – Гастейс, презентував своє місто на півночі Іспанії, столицю автономної області Країна Басків. Він наголосив, що населення невпинно зростає і наразі перевищує 256 тис. осіб. У Віторії працюють заводи міжнародних корпорацій Mercedes Benz-Daimler і Michelin, а також місцеві супутні підприємства; левова частка припадає на комерційну та адміністративну діяльність (майже 69%). Віто́рія є важливим туристичним і культурним центром, бере активну участь у європейських ініціативах і програмах, має неабиякий досвід міжнародної співпраці в галузі водного господарства.

Людмила Даменцова, керівник Проєкту, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Нікопольської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Країни Басків, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)