05 / Квітень, 2023

03 квітня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Лебединської міської територіальної громади (Сумська область) та муніципалітету Папа (Угорщина), які домовились розпочати двосторонню співпрацю.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Угорської національної асоціації місцевих органів влади (TÖOSZ).

Світлана Горошко, секретар Лебединської міської ради, в.о. Лебединського міського голови, презентуючи територіальну громаду, наголосила, що громада є однією з найбільших в Україні за площею, має 22 старостинські округи, до складу яких входить 125 населених пунктів. Громада постійно розвивалась, підтримувала промисловість і сільське господарство. Російське повномасштабне вторгнення завдало їй значних інфраструктурних і людських втрат: 2/3 площі було окуповано, територія перебувала під обстрілами і бомбардуваннями, у зоні активних бойових дій. Однак громада продовжувала функціонувати, чинити опір і від моменту звільнення проводить активну відновлювальну роботу.

Наразі серед пріоритетів Лебединської територіальної громади – поводження з твердими побутовими відходами і сміттєпереробка; будівництво і ремонт об’єктів водопостачання і водовідведення; відновлення іншої життєзабезпечуючої інфраструктури і отримання комунальної техніки; відновлення закладів охорони здоров’я (капітальний ремонт міської лікарні) та психологічна допомога і підтримка жителів громади та внутрішньо переміщених осіб.

Тамаш Альдозо, очільник муніципалітету Папа, презентував свою громаду з понад 800-річною історією, з розвиненою туристичною індустрією, природними парками і термальними водами, які є одними з основних ресурсів громади. Він зазначив, що громада Папа має в України селище-побратим Вишково на Закарпатті, де угорці допомагали облаштувати і підтримувати табір для тимчасово переміщених осіб. Папа також напрацювала чималий досвід підготовки різних інфраструктурних проєктів для участі в конкурсах для отримання грантів та залучення інвестицій, тож угорці готові поділитись досвідом і убезпечити українців від можливих помилок.

Людмила Даменцова, керівник проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», наголосила, що мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з відновлення та розвитку Лебединської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування.

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, модератор заходу, зазначила, що мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Наразі розпочато новий етап ініціативи «Мости довіри», започаткованої Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) спільно з Асоціацією міст України та за підтримки «U-LEAD з Європою». Відтак 10 асоціацій місцевих і регіональних органів влади з країн-членів ЄС у складі CEMR разом з Асоціацією міст України сприятимуть створенню 30-ти нових муніципальних партнерств для відбудови України.

Сторони домовились обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, провести навесні спільну зустріч і навчальний візит, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)