18 / Квітень, 2023

13 квітня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Козятинської міської територіальної громади (Вінницька область) та муніципалітету Серадз (Польща), які домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом розвитку Козятинcької територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації міст Польщі (ZMP).

Тетяна Єрмолаєва, Козятинський міський голова, презентуючи громаду, наголосила, що у Козятина і Серадза багато спільного: українці так само багато уваги приділяють проєктному менеджменту і напрацьовують перспективні проєкти на 5-10-20 років наперед.

Логістичною перевагою Козятина є великий залізничний вузол країни, залізничний вокзал – візитівка міста і пам’ятник архітектури.

Громада компактного розташування зі 33 тисячами мешканців, прихистила понад 7 тис. тимчасово переміщених осіб, 4 тис. з яких залишаються дотепер. Розвиток інфраструктури відбувається від окраїн до центру, щоби мешканці сільських громад відчували переваги приєднання до міста.

Основа економіки: транспортна галузь, сільське господарство і переробка, легка промисловість, підприємництво, добувна галузь. Із потужних інвесторів – Макдональдс (м’ясопереробка) та SOKA S.A.S. (France) (видобуток кварцового піску).

Серед першочергових завдань Голова назвала: сонячні батареї для лікарні, водопостачання і водовідведення, шкільні автобуси та комунальна техніка, публічний простір для людей - стадіон або парк, залучення інвестицій.

Міхал Сеталек, очільник муніципалітету Серадз, презентував громаду, яка впродовж 14-18 століть була центральним містом Серадзького воєводства Королівства Польського. Місто зберегло середньовічну архітектуру та інфраструктуру, чимало культових споруд, також має неперевершений природний ландшафт, багато парків і місць дозвілля. Місто має розгалужену логістичну складову, розвиває науку і промисловість, спорт, а також галузь активного туризму і відпочинку.

З початком повномасштабної російської агресії проти України мешканці Серадза збирали разом з європейськими містами-побратимами та відправляли в Україну численну кількість вантажівок з гуманітарною допомогою, зокрема і до Козятина. Польська сторона готова співпрацювати у різних галузях: бізнес, культура, інфраструктура, спорт.

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Козятинської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Польщі, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)