25 / Квітень, 2023

24 квітня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Кременчуцької міської територіальної громади (Полтавська область) та муніципалітету Доностія – Сан-Себастьян (Країна Басків, Іспанія). Під час онлайн-зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом розбудови Кременчука.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації баскських муніципалітетів (EUDEL).

Віталій Малецький, Кременчуцький міський голова, презентував Кременчуцьку міську територіальну громаду, де мешкає 218 тисяч осіб і яка є територією гармонійного поєднання високорозвиненої промисловості з мальовничим природним ландшафтом уздовж берегів Дніпра. Це зумовлює розвиток як виробничих індустрій, так і туризму та сфери послуг. Через російські ракетні обстріли і бомбардування зруйнована Кременчуцька ТЕЦ, потребують відновлення і відбудови численні понівечені об’єкти інфраструктури. Кременчуцька громада була і залишається центром культури і освіти, має потужну навчальну базу, активний громадський молодіжний рух.

Серед пріоритетних напрямків В.Малецький назвав: подальший розвиток сфери охорони здоров’я, завдяки нинішньому стану якої було врятовано сотні людей; зміцнення промислово-виробничого сектору – потужні машинобудівна, хімічна, переробна промисловості потребують інституціоналізації та створення технопарків; створення екологічних потужних енерго- і теплогенеруючих підприємств, розвиток міського електротранспорту; розвиток освіти, культури, туризму.

Енеко Гойя, очільник муніципалітету Доностія - Сан-Себастьян висловив захоплення мужністю українського народу. Він презентував муніципалітет на півночі Іспанії, в Країні Басків, де мешкає близько 187 тис. людей. Основними видами економічної діяльності міста є торгівля та туризм, водночас 25% ВВП генерує промисловість, переважно машинобудування, впровадження новітніх технологій. На тлі розвитку та зміцнення індустрії туризму на сфери послуг, муніципалітет докладає зусиль для розвитку науки, освіти і культури.

Людмила Даменцова, керівник Проєкту, модератор заходу, наголосила, українські громади прагнуть досягти рівноправного довготривалого партнерства, в основі якого є прагнення спільного розвитку. Тож кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Кременчуцької міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Іспанії, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)