07 / Березень, 2023

7 березня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками муніципалітетів Чугуєва та Кульдіги (Латвія), які висловили готовність продовжити співпрацю, перервану російським вторгненням в Україну. Захід організовано Асоціацією міст України у рамках  Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується  Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG).

Галина  Мінаєва, голова Чугуївської міської військової адміністрації, презентуючи громаду, наголосила, що громада повсякчас системно втілювала чимало соціальних і культурних проєктів розвитку. На жаль, з перших годин війни Чугуїв зазнав сильних бомбардувань, громада тривалий час перебувала у зоні бойових дій. Відтак, безліч об'єктів інфраструктури зруйновано, багато людей загинули та зазнали каліцтв. Але Чугуївська громада працює над відновленням життя, відкрита до співпраці та діалогу. І наразі серед пріоритетів її роботи – відновлення інфраструктури (житло, заклади освіти, комунікації, насамперед, водо-  та теплозабезпечення), оздоровлення дітей, енергозбереження, підтримка малого і середнього бізнесу та створення робочих місць, запровадження використання відновлювальних джерел енергії.

  

Інеса Астасевска, очільниця муніципалітету Кульдіги, також презентувала територіальну громаду - європейське середньовічне місто (належить до світової спадщини ЮНЕСКО), центр ремесел, торгівлі і туризму. Наразі тут знайшли прихисток 208 українських біженців. Громада Кульдіги радо розвиватиме взаємовідносини з Чугуєвом на підставі підписаного 2021 року меморандуму про співпрацю між муніципалітетами, готова напрацьовувати спільні ініціативи.

Наталія Лазаренкоменеджерка з міжнародної діяльності АМУ, модератор заходу, зазначила, що мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії. Ініціатива передбачає підготовку конкретних проєктів із відновлення та розвитку Чугуївської міської територіальної громади, які будуть подані на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Наразі розпочато новий етап ініціативи «Мости довіри», започаткованої Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) спільно з Асоціацією міст України та за підтримки «U-LEAD з Європою». Відтак 10 асоціацій місцевих і регіональних органів влади з країн-членів ЄС у складі CEMR сприятимуть створенню 30-ти нових муніципальних партнерств для відбудови України.

Сторони домовились обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, провести навесні спільну зустріч, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)