27 / Лютий, 2020
У Кіровоградському РВ АМУ 27 лютого відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Надання освітніх послуг в умовах реформування». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь: керівники та спеціалісти профільних управлінь/відділів, представники закладів освіти громад.
У практикумі взяли участь: керівники та спеціалісти профільних управлінь/відділів, представники закладів освіти громад.
З вітальним словом виступила Виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна, яка ознайомила учасників з діяльністю Асоціації щодо вдосконалення законодавчої бази та збільшення ресурсного забезпечення діяльності закладів освіти різних рівнів.
Очільниця управління освіти міської ради Кропивницького Лариса Костенко зазначила, що саме завдяки зусиллям АМУ було ухвалено низку нагальних законодавчих ініціатив, які дозволять місцевим органам самоврядування розвивати систему освіти та мати відповідні ресурси на розвиток.
«Прийняте за участі Асоціації міст України розпорядження Кабміну «Деякі питання фінансування у 2020 році оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти», дозволило громадам спрямувати залишок коштів освітньої субвенції за 2019 на вирішення нагальних потреб. У Кропивницькому це 10 мільйонів гривень, що будуть використані на здійснення першочергових протипожежних заходів в закладах освіти»,- підкреслила спікерка.
Практикум проходив на базі одного з провідних навчальних закладів обласного центру - НВО «Мрія». Директор закладу Лілія Титаренко презентувала гостям досвід роботи за останні два роки та докладно розповіла про запровадження новацій, їх результативність. Потім учасники практикуму розділитись по групах та ознайомились із практичним застосуванням методик програм «На крилах успіху», «Інтелект України», презентували результати роботи за проєктом «Пани та панянки» по розділам «Поетика» та «Логіка».
Під час обговорення результатів практикуму усі учасники відзначили важливість подібних заходів, завдяки яким можна отримати практичні навички і водночас ознайомлюватися із досвідом колег, дізнаватися про нюанси роботи. Приємним бонусом стала новина про те, що Асоціація міст України планує провести всеукраїнський освітній захід в рамках програми «Маршрут успіху» саме в Кропивницькому. Новину сприйняли із ентузіазмом і наголошували на тому, що нині Кропивницький може презентувати спільноті багато цікавих практик і напрацювань, які ініціювали та втілювали в місті.