20 / Серпень, 2021
19 серпня Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж» №1657-IX від 15.07.2021 р. 
Цей закон змінює окремі норми, зокрема, Земельного кодексу України.
Ці зміни визначають особливості оформлення прав на земельні ділянки на правах сервітутів. Також встановлюються спеціальні процедури при оформленні земельних ділянок для розміщення об’єктів енергетики.
Закон доповнює статтю 120 Земельного кодексу України нормами, за якими у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок, окрім багатоквартирного, іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, розміщений  на земельній ділянці, що перебуває в оренді, у користуванні на праві емфітевзису, суперфіцію у відчужувача (попереднього власника), до набувача одночасно переходить відповідно права оренди, емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, в обсязі та на умовах, встановлених для відчужувача (попереднього власника) такого об’єкта.
Під час доопрацювання законопроєкту до другого читання були вилучені норми, неприйнятні для місцевого самоврядування, на недопустимість яких звертала увагу Асоціація міст України (читати більше), зокрема процедури набуття прав на земельні ділянки без згоди органів місцевого самоврядування; обмеження розміру плати за сервітутне користування розміром земельного податку.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)