На Рівненській регіональній платформі обговорили особливості формування бюджетів місцевого самоврядування на наступний рік

27 / Жовтень, 2017
26 жовтня у відбулося засідання Рівненської регіональної платформи на тему «Особливості формування місцевих бюджетів на 2018 рік». Захід пройшов в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У заході взяв участь народний депутат України Юрій Вознюк, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, міські та селищні голови, голови об’єднаних територіальних громад, представники Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України.
Виконавчий директор Рівненського регіонального відділення АМУ Тетяна Грещук, відкриваючи засідання, наголосила: «Сьогодні не всі органи місцевого самоврядування задоволені тим проектом бюджету, який пропонує Уряд. Виникає багато питань щодо перекладання повноважень і фінансування багатьох пільг на місцеві бюджети, тому вкрай важливо ще до остаточного прийняття законопроекту про бюджет, аби органи місцевого самоврядування змогли зреагувати і подати свої пропозиції та розрахунки, щоб Уряд їх взяв до уваги».
Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко підкреслив необхідність врахування інтересів місцевого самоврядування у бюджеті на наступний рік: «Сьогодні ми маємо врахувати усі думки представників громад і прийняти спільне рішення, та узгодити звернення до народних обранців. Громади Рівненщини виконують бюджет, адже є ресурс, але потрібні і результати, і позитивні показники. Сьогодні перед громадами стоїть три основних завдання - ефективна організація роботи та комунікація з громадою, сприяння підготовці кваліфікованих кадрів та формування документів розвитку громад».
Народний депутат України Юрій Вознюк переконаний, що об’єднання має відбуватися в інтересах громади: «Нині на Рівненщині вже є громади, які налічують 3-4 тисячі людей, у той час як окремі сільські ради, які і досі не об’єдналися, мають населення понад 10 тисяч. Їх інтереси також потрібно врахувати, тоді вони теж зможуть отримувати ПДФО у розмірі 60%. Я готовий донести до Уряду та у Парламентські комітети усі наші напрацювання».
Учасники засідання висловили свої зауваження до проекту бюджету на 2018 рік. Зокрема, стурбованість зростанням вилучень з місцевого бюджету. Вони акцентували увагу на тому, що в проекті закону закладено збільшення з 50 до 80 відсотків вилучення коштів із місцевих бюджетів до Державного бюджету у вигляді реверсної дотації. На рівень місцевих бюджетів передається фінансування пільг населенню за житлово-комунальні послуги, а це додаткове навантаження. Доволі проблематичним виглядає фінансування галузей освіти та охорони здоров’я.
Розглянувши усі проблемні питання бюджету, учасники платформи затвердили пропозиції від Рівненського РВ АМУ про внесення змін до Бюджетного кодексу України, які будуть направлені до вищих органів державної влади.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)