На регіональній платформі у Хмельницькому обговорювалися бюджетні питання

18 / Вересень, 2017
15 вересня У Хмельницькому відбулася регіональна платформа «Правові аспекти використання коштів місцевих бюджетів. Особливості формування бюджету на 2018 рік», на якій були присутні представники ОТГ та громад-членів регіонального відділення АМУ, обласної ради та обласної адміністрації, а також народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Сергій Мельник.
 
На засіданні платформи, що тривало більше чотирьох  годин, було обговорено чимало питань, які стосуються формування бюджету громад в умовах децентралізації – як в утворених ОТГ, так і в тих громадах, які користуються перевагами бюджетної децентралізації.
Із вступним словом до присутніх звернувся Василь Сидор – міський голова Славути та Голова регіонального відділення АМУ. Він ще раз ознайомив присутніх із пропозиціями, що надавалися регіональним відділенням до АМУ у частині змін до відповідних законодавчих та підзаконних актів, та поділився результатами щодо їх врахування. Майже чверть наданих регіональним відділенням пропозицій щодо змін у частині надання чи ненадання громадам акцизів, створення муніципальних фіскальних реєстрів, утримання закладів професійно-технічної освіти тощо, були взяті до уваги вищими органами державної влади, що ще раз підтверджує: співпраця з АМУ є дієвим методом відстоювання інтересів місцевого самоврядування на рівні держави.
Далі слово мав народний депутат Сергій Мельник. Він ознайомив присутніх із новинками законодавства, відзвітував про свою діяльність у частині захисту інтересів органів місцевого самоврядування, а також вислухав пропозиції від представників ОТГ та міст області.
Щодо особливостей бюджетування на Хмельниччині розповідали голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний та директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич.
Якщо узагальнити, то на платформі були обговорені наступні питання:
  • особливості формування державного та місцевих бюджетів на 2018 рік;
  • необхідність збільшення у 2018 році обсягів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад;
  • узгодження на центральному рівні рішення щодо реструктуризації заборгованості за середньостроковими позиками, наданими місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку у 2009-2014 роках;
  • планується відновлення у 2018 році фінансування державної програми "Питна вода України" на 2011-2020 роки;
  • необхідність активізації роботи щодо підготовки та направлення на конкурс, оголошений Мінрегіоном, проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC;
  • доцільність розміщення бюджетних коштів на депозитних рахунках у банках.
За підсумками обговорення учасники  погодили пропозиції АМУ, що будуть подані до вищих органів влади після обговорення на Українському муніципальному форумі, та прийняло рішення додати кілька неозвучених, актуальних для нашого регіону проблемних питань:
- перекладення на місцеві бюджети питання відшкодування пасажирським перевізникам збитків від пільгових перевезень;
- неотримання місцевими бюджетами у другому півріччі п.р. частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на територію України пального у зв'язку з неприйняттям змін до постанови КМУ від 08.02.2017 р. №96, що дуже негативно впливає на фінансову спроможність громад;
- неприпустимість скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)