На регіональній платформі у Дніпрі було розглянуто особливості формування місцевих бюджетів в контексті бюджетної децентралізації 2020

25 / Листопад, 2019
22 листопада у Дніпропетровському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Особливості формування місцевих бюджетів. Бюджетна децентралізація 2020». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь народний депутат України Сергій Демченко, перший заступник голови Дніпропетровської облради Анатолій Адамський, керівники відповідних структурних департаментів облдержадміністрації та обласної ради, розробники законопроекту про енергоаудит та представники бізнесу енергоефективного ринку.
У ході платформи представники органів місцевого самоврядування - члени Дніпропетровського регіонального відділення АМУ обговорили виклики та новації Держбюджету -2020 і за результатами дискусій підготували звернення до Верховної ради України та Кабінету Міністрів України.
Виконавча директорка Дніпропетровського РВ АМУ Олена Молошна під час обговорення зазначила, що одним з найголовніших питань формування Держбюджету-2020, які відстояла Асоціація міст України, було збереження зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального у 2020 році. Завдяки цьому наступного року продовжиться практика зарахування до місцевих бюджетів 13,44% надходжень від акцизного податку на пальне. Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн.
Народний депутат Сергій Демченко у своєму виступі зауважив, що реформа з децентралізації має відбутися в цілому, і підтримка органів місцевого самоврядування - важливе завдання парлламенту. 
Представники новоутворених об'єднаних територіальних громад відмітили, що Комітет Верховної Ради України з питань бюджету підтримав пропозиції Асоціації міст України щодо вирішення проблеми, яка виникла для новоутворених ОТГ в частині їх прямих міжбюджетних відносин у 2020 році .
На засіданні платформи також була представлена для обговорення Програма державного молодіжного будівництва та запропоновані шляхи її реалізації у Дніпропетровській області. Крім того, розглядалися новели законодавства у сфері енергоефективності, зокрема, щодо сертифікації енергетичної ефективності.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)