02 / Березень, 2020
28 лютого у Сєвєродонецьку на засіданні Ради розвитку громад і територій при Луганській обласній державній адміністрації відбулося обговорення змін до Конституції України у частині децентралізації.
У дискусії взяли участь Віце-прем’єр міністр України – Міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, керівник обласної військово-цивільної адміністрації, голова Ради розвитку громад та територій при Луганській обласній державній адміністрації Сергій Гайдай, представники органів місцевого самоврядування, журналісти.
Широка публічна дискусія має стати запорукою того, що майбутні зміни до Конституції в частині децентралізації будуть сприйняті суспільством і дадуть змогу успішно завершити децентралізацію в Україні, е сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр розвитку громад та територій Денис Шмигаль.
На засіданні Ради розвитку громад та територій щодо обговорення Конституції у частині забезпечення децентралізації в Україні виступили: Євген Рибалка, Сватівський міський голова, Вадим Гаєв, Новопсковський селищний голова, Яна Літвінова, Старобільський міський голова, а також Наталія Бойко, виконавча директорка Луганського регіонального відділення АМУ, яка презентувала Концепцію змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади, схвалену Правлінням АМУ. Вона підкреслила, що процес децентралізації влади зміцнив довіру громадян до органів місцевого самоврядування та була сформована команда лідерів змін в Україні - голів об'єднаних територіальних громад, які вибороли право на створення об'єднаних територіальних громад, вивели громади на прямі міжбюджетні відносини та значно підвищили якість життя в громадах. В результаті райони серйозно втратили довіру в очах людей. Особливо там, де чинився серйозний опір створенню об'єднаних територіальних громад. Тому логічним кроком в завершенні реформи є створення дворівневого місцевого самоврядування на рівні муніципалітетів та обласної ради. Окрім того, вкрай необхідно розмежувати власні та делеговані повноваження органів місцевого самоврядування та стовідсотково забезпечувати делеговані повноваження з боку державних органів влади. Це забезпечить основний принцип побудови демократичного суспільства - справедливість розподілу ресурсів, - зазначила Наталія Бойко.
На сайті Луганської ОДА, зокрема, зазначено, що за результатами громадського обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» учасники дійшли згоди стосовно запровадження дворівневої системи адміністративно-територіального устрою – базовий рівень (громада), регіональний рівень (АРК, області).