На практикумі в Івано-Франківському РВ АМУ вчилися ефективно управляти фінансовими ресурсами

19 / Березень, 2019
19 березня в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему «Особливості формування та виконання бюджетів ОТГ. Ефективне управління фінансовими ресурсами. Програмно-цільовий метод». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID.
У заході взяли участь керівники та фахівці департаментів та управлінь з питань управління місцевими фінансами з Івано-Франківської області та експерти Івано-Франківського РВ АМУ.
Учасники практикуму обговорили делеговані повноваження та форми співробітництва територіальних громад, бюджетний запит, нормативні документи, що регламентують застосування програмної класифікації, паспорт бюджетних програм та зміни до них.
Заступник начальника управління - начальник відділу планування та аналізу бюджету фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Людмила Синоверська зосередила свою увагу на законодавчих підставах запровадження та роботи програмно-цільового методу бюджетування (ПЦМ) на рівні місцевих бюджетів. Вона підкреслила, що ПЦМ – це метод управління фінансами громади для досягнення конкретних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності їх використання на всіх стадіях бюджетного процесу. А це є дієвим механізмом управління, контролю та нагляду за використанням бюджетних коштів.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив на особливостях формування та виконання місцевих бюджетів. «Сьогодні рівень дотаційності місцевих бюджетів впливає на ефективність розвитку та залежність громади від прийняття рішень на центральному рівні. Збільшення в процесі децентралізації обсягу власних ресурсів в ОТГ дає можливість розвивати територію, проте зростають і видатки. Тому ефективне використання грошей сьогодні є пріоритетом для громади», - вважає Юрій Стефанчук.
В кінці заходу учасники отримували відповіді на запитання та обмінювалися досвідом.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)