На практикумі у Краматорську вивчали особливості організації системи соціального захисту в ОТГ

23 / Серпень, 2017
22 серпня у Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Особливості організації системи соціального захисту в ОТГ». Захід організовано у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
На заході були пристуні представники об’єднаних територіальних громад, керівники соціальних закладів області та працівники Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації.
Практикум почався з презентації, розробленої Міністерством соціальної політики України, в якій наочно представлена система організації соціального захисту населення в умовах децентралізації. Модератор заходу, заступник директора – начальник управління у справах пільгової  категорії  громадян Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації Людмила Романенко розповіла про законодавче забезпечення діяльності закладів соціальної сфери в об’єднаних громадах, а також ознайомила присутніх з останніми нормативно-правовими актами.
Учасники обговорили основні принципи створення інклюзивного простору в соціальній сфері з досвіду європейських країн. У той же час, як зазначила Людмила Романенко, в Україні поки що немає умов для реалізації механізмів із створення інклюзивного простору. «Передусім, має бути налагоджений дуже пильний контроль за родинами, в яких перебуватимуть люди з особливими потребами. Наші громади до цього ще не готові», - зазначила модератор.
Окрему увагу на практикумі приділили питанням контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість, організації надання послуг центрами зайнятості та соціальному захисту дітей в ОТГ.
Про модель «прозорого офісу» і регламентні методи роботи об’єднаних територіальних громад у сфері соціального захисту населення розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації Олена Токарева. Вона наголосила, що «прозорий офіс» - це наближення соціальних послуг до людини і високі стандарти обслуговування. «Прозорий офіс» - найкращий вихід з ситуації, яка є на сьогоднішній день в сфері надання соціальних послуг в умовах децентралізації. Адже такі офіси об’єднують одразу декілька структур: управління праці та соціального захисту, відділення Пенсійного фонду та районний центр зайнятості. Цей досвід потрібно впроваджувати - зокрема, майбутня Нікольська ОТГ вже планує створити свій «соціальний офіс», який буде об’єднувати декілька служб», - сказала Олена Токарева.
Наприкінці заходу відбулася загальна дискусія: «Практичні заходи щодо надання соціальних послуг в ОТГ на прикладі діючих громад Донецької області». Представник Донецького РВ АМУ Олександр Меланченко звернув увагу на проблеми, які інколи виникають із створенням структур соціальних служб у сільських громадах через їх віддаленість від міста або районного центру. «Ми повинні робити акцент не на економії бюджетних коштів, а шукати шляхи покращення і вдосконалення соціальних послуг», - зауважив він.
Об’єднані територіальні громади Донеччини вже мають певний досвід в організації надання соціальних послуг населенню: зокрема, Миколаївська ОТГ відшкодовує гроші Слов’янському районному управлінню соцзахисту за надані послуги, а Черкаська ОТГ утворила свій територіальний центр і планує створити також управління соціального захисту.
Представники Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації також  звернулися до РВ АМУ з пропозицією про сприяння в організації навчання об’єднаних громад Донеччини з питань отримання соціального замовлення (надання соціальних послуг через громадські організації за кошти державного бюджету).
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)