На практичній сесії у Волинському РВ АМУ обговорили планування розвитку громад та складання містобудівної документації

28 / Жовтень, 2021
28 жовтня у Волинському РВ АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: "Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування територій громад як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування територій".
Захід організовано в рамках спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук привітала учасників та розповіла про діяльність АМУ щодо захисту та представлення інтересів громад.
Заступник начальника управління містобудування та архітектури Волинської ОДА, начальник відділу містобудівного кадастру, моніторингу та земельних відносин Степан Білан зауважив, що фактично вперше об'єднані законодавчо земельники та архітектори, що впливає на планування розвитку громад та складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення.
На зображенні може бути: 1 особа, сидить та стоїть  На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та люди сидять
 Начальник відділу планування та забудови територій управління містобудування та архітектури Волинської ОДА Віталій Швай зазначив, що чимало змінилося з утворенням нових громад торік, наприклад, має бути оновлена схема планування території України. Також з'являється новий вид документації - комплексний план територій громад, яка має бути розроблена за рахунок коштів місцевих бюджетів, але можна використовувати і грантову підтримку. В ідеалі ще має бути генеральний план населених пунктів, детальний план території і так далі. Також доречно документацію на кальках оцифрувати, зібрати нові дані та обговорити це все на громадських слуханнях. Також експерт не виключає змін до законодавства, тому сьогоднішню розмову назвав початковою.
 Він додав, що на Волині існує 20 населених пунктів, які є історичними населеними пунктами, тому для них потрібно розробити історико-архітектурний опорний план, де це все має бути враховано. Не слід забувати про інженерно-технічні заходи з цивільного захисту, звіт про стратегічну екологічну оцінку, базу геоданих тощо, графічні матеріали тощо. У своєму виступі Швай навів приклади різноманітних нових документів та їх важливих деталей.
На зображенні може бути: 3 людини, люди сидять, люди стоять та у приміщенні  На зображенні може бути: 4 людини та люди стоять
Під час практикуму присутні обговорили і схему просторового планування території громади як інструменту комплексного управління у використанні земель, зонування території.
"Важливим є формування бачення розвитку громади в цілому, приміром, оцінити зони економічного розвитку та, наприклад, природні зони. Комплексний план потрібний для того, щоб надавати містобудівну документацію, щоб громада могла розвиватися, щоб надати інвестору певні документи", - заявив Віталій Швай.
Він наголосив на важливості залученості громади та громадськості до розроблення комплексного плану територій громад.
Не менш важливим було й спілкування про особливості змін в земельному законодавстві в зв'язку з прийняттям Закону України 711-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель".
Консультант з бюджетних питань Волинського РВ АМУ, заслужений економіст України Василь Гром торкнувся низки важливих питань для громад.
Представники громад отримали вичерпні експертні відповіді на запитання.
Детально про захід у відео

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)