На практичній сесії у Вінницькому РВ АМУ обговорили питання про зміни у сфері землеустрою

23 / Вересень, 2021
23 вересня у Вінницькому регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Учасники: міські, селищні, сільські голови, фахівці земельних та юридичних підрозділів.
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО.
Практикум відкрив виконавчий директор Вінницького РВ АМУ Владислав Філатов. Він проінформував про діяльність АМУ в законодавчій сфері, озвучив питання, що розглядатимуться на сесії та представив спікерів заходу.
«Зараз гостро стоїть питання щодо наповнення бюджетів територіальних громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок надасть можливість територіальним громадам залучати додаткові фінансові ресурси та вирішувати нагальні проблеми у житті громад», - зазначив В.Філатов.
  
Модератором практичної сесії виступила Тетяна Медвецька, експерт з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування. Вона детально зупинилася на питаннях дерегуляції у сфері землеустрою та проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему. Також модератор надала відповіді на запитання, що надійшли від громад при підготовці до практичної сесії.
Доповідачами на заході виступили Данило Кінь, науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії» та Олександр Панасюк, практикуючий адвокат у сфері земельних відносин. У своїх виступах вони зупинилися на питаннях національної інфраструктури геопросторових данних та здійснення контролю за охороною земель, змінах до законодавства.
  
Під час практичної сесії відбулось жваве обговорення проблемних питань щодо земельних відносин у громадах. Модератор та спікери заходу надали вичерпні відповіді на питання представників громад Вінничини.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)