28 / Вересень, 2021
28 вересня у Київському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Учасники – міські, селищні та сільські голови, профільні заступники голів громад, профільні спеціалісти.
Захід організовано в рамках пілотного спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Виконавчий директор Київського РВ АМУ Олександр Дехтярчук відкрив захід та привітав учасників, він поінформував присутніх про те, що такі практичні сесії за підтримки АМУ відбуваються у всіх областях України.
Модератором заходу виступила Тетяна Медвецька, радник із земельних питань Виконавчого директора АМУ. Вона розповіла про зміни в земельному законодавстві: "Починаючи з нового року прийнято ряд важливих нормативних актів: 1 січня 2021 року - Закон України “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”, 27 квітня 2021 року - Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин”. 6 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 18.05.2021 №1444-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони»".
Також на сесії виступили науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії» Данило Кінь та практикуючий адвокат у сфері земельних відносин Олександр Панасюк.
Д.Кінь розповів про національну інфраструктуру геопросторових даних та як з нею працювати, про переваги роботи в системі та як можна зекономити кошти місцевого бюджету, а також деталізував можливості використання на місцевому рівні територіальними громадами НІГД.
О.Панасюк розкрив питання національної інфраструктури геопросторових даних та здійснення контролю за охороною земель, розповів про види порушень та можливі наслідки для формування територій громад.
Модератор Т.Медвецька також розповіла про дерегуляцію у сфері землеустрою та проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему. Також експерт надала відповіді на запитання, що надійшли від громад при підготовці до практичної сесії.
Під час заходу відбулось жваве обговорення проблемних питань щодо земельних відносин у громадах. Модератор та спікери заходу надали вичерпні відповіді на питання представників громад Київщини.