На Львівській регіональній платформі розглядалися питання розвитку місцевого самоврядування

06 / Травень, 2019
3 травня у Львові відбулося засідання Львівської регіональної платформи на тему «Законодавство України щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські голови та голови ОТГ Львівського регіонального відділення АМУ, експерти ПУЛЬСу.
У роботі платформи взяли участь народні депутати України Олег Березюк та Любомир Зубач.
Виконавчий директор Львівського РВ АМУ Василь Абаімов відкрив захід та розповів про діяльність Асоціації та заходи проекту ПУЛЬС в області.
Народний депутат Любомир Зубач поінформував учасників про ситуацію із законопроектом «Про міські агломерації», автором якого він є. За його словами, проект підтримують практично усі фракції парламенту, проте не вносять його до порядку денного. Також Л.Зубач наголосив на недопустимості ігнорування Верховною Радою проблем органів місцевого самоврядування. Так, нині  у багатьох громадах немає голів і там потрібно проводити позачергові вибори, однак парламент їх не призначає. Народний депутат висловив позицію, що перед черговими парламентськими виборами місцеве самоврядування матиме вікно можливостей для лобіювання важливих законопроектів, які парламентарі можуть прийняти, щоб сподобатися виборцям. І цей шанс не можна втрачати, а ініціювати розгляд цих законопроектів могла би Асоціація міст України.
Народний депутат Олег Березюк зазначив, що закон про агломерації буде корисним не лише для обласних центрів, а й для міст обласного значення. Так, на Львівщині дуже потужною могла би бути агломерація у складі Дрогобича, Борислава, Стебника і Трускавця. І такі агломерації автор законопроекту також мав на увазі, працюючи над законопроектом. О.Березюк підкреслив, що небажання податкових органів ділитися базами даних платників податків з органами місцевого самоврядування негативно позначається на зборі податків.
    
Ще одним важливим питанням, яке розглядалося на платформі, було звернення Голови АМУ Віталія Кличка до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо недопущення скасування акцизного податку з роздрібної реалізації тютюну. З інформацією про цей лист виступила консультант з бюджетних питань Офісу реформ у Львівському РВ АМУ Ярослава Пишник. Голови громад одностайно підтримали звернення АМУ до Прем’єр-міністра з вимогою залишити акцизний податок і вирішили, що кожне місто прийме власне звернення з цього питання і спрямує його до Кабінету Міністрів.
Наостанок міські голови підняли ще одне болюче питання: про  порядок проведення місцевих виборів. Вони вважають, що в усіх містах, крім обласних центрів, вибори до органів місцевого самоврядування повинні проводитися на мажоритарній основі. Голови громад запропонували поставити це питання на черговому засіданні Асоціації міст України, щоб АМУ пролобіювала його перед народними депутатами.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)