Тобто, на часі стоїть питання співробітництва територіальних громад навколо великих міст. Тому, за словами Мирослава Пітцика, законодавча ініціатива щодо створення агломерацій і внесення змін до Закону «Про співробітництво територіальних громад» край актуальні. Крім того, на його думку, мають бути внесені правки до Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
«Пропоную створити робочу групу на базі Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, яка взяла б на себе місію зібрати всі правки, які вже є, і які ще з’являться, для того, щоб відкоригувати законопроекти та якомога швидше винести на розгляд Верховної Ради», – зазначив Мирослав Пітцик.
Ми не повинні порушувати закони урбаністики, - Мирослав Пітцик
04 / Квітень, 2017
Процеси розвитку міських агломерацій зупинити неможливо. Тому питання взаємодії великих міст з навколишніми громадами має бути якомога швидше законодавчо врегульоване. Про це заявив Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик під час круглого столу на тему: «Правове регулювання співробітництва територіальних громад навколо великих міст України», організованого Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
«Ми повинні готуватися до того, що рано чи пізно агломерації нам доведеться формувати. Наведу такі цифри. У 1918 році в Україні в містах проживало 18% населення, в 1939 році – вже 46%, в 2010 році – 70%. Можливо, зі змінами, які відбулись в України з 2010 по 2017 роки, відсоток міського населення дещо зменшився. Але тенденція очевидна», – зазначив Мирослав Пітцик. І в такому напрямку рухається не лише Україна. Мирослав Пітцик навів такий приклад – в Японії в містах проживає 96% населення.
«Село як об’єднання, яке давало людям роботу, було актуально в епоху коня чи в епоху радянського трактора. Але в епоху трактора John Deere в селі роботи вже не вистачає. Тому природньо, що люди будуть покидати ці сільські поселення і перебиратися в міста. Томи ми маємо бути готові до того, що міста будуть зростати і далі. І для того, щоб утворювалися міські агломерації мають бути законодавчі можливості», – наголосив Виконавчий директор АМУ.
Він навів ще декілька цікавих фактів з законів урбаністики: «Місто з населенням 50 тисяч має сильний економічний вплив в радіусі 10 км. Тобто, люди, які живуть в поселеннях, що входить в цю зону впливу, себе ідентифікують, скоріше, з тим містом, ніж з селом. Адже село для них є лише місцем проживання, а вони працюють, вчать дітей, отримують медичні послуги у місті. Місто з населенням 100 тисяч має економічний вплив у радіусі 15 км, місто-мільйонник – у 20 км».